Informace z MČ Brno-Židenice

Dělnický dům bude mít nové parkety

5. 8. 2015
Vedení židenické radnice se rozhodlo investovat několik miliónu korun do opravy Dělnického domu. Opraví parkety i střechu.
Číst více

Opravy mostu omezí cyklisty

5. 8. 2015
Podle židenického místostarosty Petra Kunce (TOP 09) nemyslí magistrát při opravách na cyklisty. Obává se dopravních nehod.
Číst více

Informujete pozdě, tvrdí lidé i radnice

3. 6. 2015
Pokaždé je to stejné. Vždy v létě čeká Brňany množství oprav, které jim zkomplikují cestu k bydlišti i ztíží hledání parkovacího místa u domovů. Často o plánovaných opravách nevědí a nemají se to kde dozvědět. Na pozdní informování si stěžují také některé radnice.
Číst více

V židenických budkách žijí sýkory

15. 5. 2015
Většina ptačích budek, které radní brněnských Židenic v městské části rozmístili, už je obsazená.
Číst více

Kunc: Ptačí budky ožily

11. 5. 2015
V rámci revitalizace zeleně na Bílé hoře zde došlo k vykácení celé řady stromů, ve kterých často hnízdili ptáci. Židenická radnice se proto již v minulosti rozhodla umístit sem ptačí budky, aby ptáci nepřišli o možnost hnízdění ve své lokalitě. Již teď je patrné, že umístění budek nebylo zbytečné. Staly se novým domovem, pro celou řadu ptáků. 
Číst více

Kunc: Židenice opraví dětská hřiště. Díky přebytku v rozpočtu města Brna.

11. 5. 2015
Na základě výzvy magistrátu o zapojení přebytku z rozpočtu města MČ Brno-Židenice předložila seznam investičních akcí, které může bezpečně realizovat do konce roku 2015.  Díky tomu radnice od města získala cca 6 mil kč, které teď může efektivně využít na opravu dětských hřišť či výměnu otopného systému v budově Veřejně správní akademie. 
Číst více

Židenická radnice přispívá k ochraně životního prostředí

27. 4. 2015
V rámci revitalizace zeleně na Bílé hoře byly vykáceny staré suché stromy, které uvolnily místo novým sazenicím. Ve starých stromech však často hnízdí ptáci. Aby nepřišli o možnost hnízdění ve „své“ lokalitě, rozhodla se zde obec umístit ptačí budky. Uvažuje se také o zřízení obecního včelstva.
Číst více

Zaparkuj a jeď v Židenicích

19. 4. 2015
Zastupitelstvo města Brna odsouhlasilo vypracování studie na vytvoření systému Park & Ride (Zaparkuj a jeď) na ulici Ostravská. Ti, kteří do Brna přijíždí po ulici Ostravská, zde budou moci zaparkovat svůj automobil a pohodlně přestoupit na veřejnou dopravu. Vyhnou se tím přecpaným ulicím a komplikovanému parkování.
Číst více

Začarovaný sběrný dvůr

17. 4. 2015
Ještě v minulém roce sloužilo občanům Židenic sběrné středisko odpadů v ulici Nezamyslova. Kvůli složitým majetkových vztahům se však město Brno rozhodlo tento dvůr zavřít. Jako náhrada nyní funguje středisko A.S.A. na Malé Klajdovce. Původní místo ale většině obyvatel vyhovovalo více, proto se jej TOP 09 snaží znovu obnovit.
Číst více

Peníze z dotací přinesou rozvoj Židenic

16. 4. 2015
První pomoc židenické smuteční síni, osazení zeleně v ulici Svatoplukova a zateplení významných budov naší obce včetně Dělnického domu, díky finančním prostředkům z dotací mohou Židenice pokrýt nejodkladnější opravy a úpravy svého prostředí.  
Číst více
 <  1 2 3 4 5 6   > Články 11 - 20 z 59

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme