Městská část Brno-Židenice

Sloučit, či nesloučit?

"Již krátce po volbách koncem roku 2010 nově vzniklá koalice na brněnské velké radnici slibovala systémové změny brněnského zdravotnictví. Stejně jako v letech minulých se opět oprášil návrh na sloučení obou městských nemocnic, a to Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazové nemocnice pod jednou společnou organizaci.", píše zastupitel Libor Vyskočil.
Číst více

Židenice potřebují uklidit

13. 2. 2012
a já jsem zvyklá na pořádek na operačním sále.... tak přesně s tímhle jsme vstupovala před rokem a něco do voleb. Občan totiž od radnice v Horní Dolní, v Karlově Studánce nebo v Židenicích chce hlavně dvě věci: Aby bylo na ulici bezpečno a aby tam byl pořádek.
Číst více

Zachovejme židenickou smuteční síň

29. 12. 2011
Přestože obřadní síň v Brně-Židenicích sloužila ještě před čtyřmi lety pozůstalým  z velké části Brna, začátkem října tohoto roku rozhodla Rada města Brna o její demolici.Vlastník této smuteční síně, město Brno, udal jako hlavní důvod zbourání nedostatek peněz na její opravu.Kromě varianty rekonstrukce ,která se dle vypracované studie jevila jako nejdražší, byly původně ve hře ještě dvě varianty.Dle jedné by se měla původní budova zbourat a na jejím místě by se měla postavit budova nová a menší,dle druhé varianty se měl objekt zakonzervovat do doby, než se vyčlení peníze na jeho opravu. Demolice  nákladem kolem 5 miliónů se však nyní jeví brněnské městské radě jako nejlepší řešení.
Číst více

Vánoce a Nový rok 2012

Nadchází čas Vánoc, cukroví, dárků, rozsvícených stromečků, nákupů na poslední chvíli, front na poštách či, nervózních pobíhání po obchodech. Přes tyto každoroční peripetie věříme, že si každý najde svou chvilku posadit se do křesla k šálku dobré brazilské kávy nebo anglického odpoledního čaje. A to je ta pravá chvíle rozjímat a možná i trochu bilancovat, zapátrat v paměti co se povedlo, co méně, co nás zklamalo a jestli se najde alespoň něco, co nás v tom roce pobavilo a potěšilo. My ještě u svého šálku kávy vedle vánočního stromečku nesedíme, přesto už trochu bilancujeme.
Číst více

Bořit a ničit

Rada města Brna rozhodla na svém 37. zasedání o demolici smuteční síně v Židenicích. Odmítla tedy nejen možnost rekonstrukce, ale i možnost pouhého zakonzervování stavby, čímž by dala šanci příštím zastupitelům záměr přehodnotit.
Číst více

TOP 09: Zbourat Židenickou smuteční síň je barbarství

19. 10. 2011
TOP 09 zásadně nesouhlasí s bouráním smuteční síně. „Mohou následovat dva možné scénáře. První počítá s likvidací stávající smuteční síně a stavbou nové, ale tato varianta se výrazně prodraží oproti případné rekonstrukci. Druhá varianta nese s sebou velké riziko, kdy v Brně by tak zůstala pouze jedna smuteční síň na ústředním hřbitově pro potřebu smutečních obřadů brněnských občanů a židenický hřbitov přijde trvale o smuteční síň. Již nyní je kapacita smuteční síně na ústředním hřbitově takřka vyčerpána a v případě její rekonstrukce či poruchy by město nemělo žádnou důstojnou náhradu,“ uvedl MUDr. Libor Vyskočil zastupitel ZMB za TOP 09.
Číst více

Zachraňme smuteční síň !

18. 10. 2011
Smuteční síň v Židenicích, jedna ze tří v celém Brně, neutěšeně chátrá už druhé volební období. Jedná se přitom o skutečnou architektonickou památku naší městské části, postavenou v letech 1977-1984 podle návrhu nestora brněnské architektury prof. Ing. arch. Ivana Rullera (*1926), autora takových staveb jako je hala Rondo, Ingstav, památník otroků v Senegalu atd.
Číst více

Jídlem proti předsudkům

11. 10. 2011
Článek o muslimském řeznictví byl první ze série plánovaných článků o kulinářských zajímavostech v Židenicích a blízkém okolí. Úmyslně jsem si jako první téma vybral muslimské řeznictví, protože mi připadá jako nejvýznamnější představitel cizokrajné kuchyně v naší městské části. Protože článků o jídle a různých kuchyní je spousta, doufal jsem, že tímto tématem vyburcuji čtenáře, aby si tyto články přečetli a některé prodejny či restaurace třeba i navštívili. Jak je vidět z příspěvků, co se týče burcování, to se povedlo, teď ještě zbývá zapojit ty chuťové buňky.
Číst více

Otištění článků ve Zpravodaji pouze pro vyvolené?

22. 9. 2011
Židenický Zpravodaj je jedna z forem, jak radnice informuje o své činnosti občany Juliánova, Zábrdovic a Židenic. Prostor by kromě vládnoucí koalice měla dostat i opozici a občané. V každém čísle je vyčleněna pouze jedna stránka - fórum, což ale umožňuje otištění pouze 3-4 článků. O otištění těchto článků by pak měla rozhodovat Redakční rada. Je tomu opravdu tak?
Číst více

Jak je to s neplatiči nájemného?

10. 2. 2011
Neplacení nájemného je nepříjemný společenský nešvar. Tvrdý postup proti neplatičům obvykle naráží na obecně tradovaný, ale mylný názor, že většina z nich se do problémů s placením dostala omylem. Ve skutečnosti je tomu právě naopak, těch, kteří se do neschopnosti platit nájem dostali ne vlastní vinou, a kteří se snaží tuto situaci odpovědně řešit, je naprosté minimum. Ostatní jen parazitují na systému, který neumí, anebo spíše neuměl, problémy s neplatiči pružně řešit.
Číst více
 <  1 2 3 4 5 6   > Články 41 - 50 z 53

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme