Informace z MČ Maloměřice a Obřany

Žideničtí nosí oděvy do nových boxů

23. 5. 2015
Do nového kontejneru na oděvy odevzdávají lidé v brněnské městské části Židenice své použité a už nepotřebné oblečení.
Číst více

Začarovaný sběrný dvůr

17. 4. 2015
Ještě v minulém roce sloužilo občanům Židenic sběrné středisko odpadů v ulici Nezamyslova. Kvůli složitým majetkových vztahům se však město Brno rozhodlo tento dvůr zavřít. Jako náhrada nyní funguje středisko A.S.A. na Malé Klajdovce. Původní místo ale většině obyvatel vyhovovalo více, proto se jej TOP 09 snaží znovu obnovit.
Číst více

Blýská se na lepší časy?

12. 2. 2014
Městská část Maloměřice a Obřany je jako každá okrajová část Brna zatížena tranzitní dopravou z příměstských sídel. Žhavé téma, neboť vzhledem k charakteru rozmístění osídlení a zejména tvaru okolní krajiny, celá léta nebylo možné dojít ke shodě, kudy obchvat vést. Po mnoha letech se podařilo dnešní koalici KDU-ČSL, ČSSD a TOP09 dosáhnout shody a otevřít tím cestu k dalším krokům. Načrtnutá trasa (viz obrázek) je vizí do budoucnosti, neboť dopravní priority města Brna odsouvají jakékoliv realizační kroky na dobu tak za 10-15 let. 
Číst více

Ze života zastupitele a radního

16. 12. 2013
Máme za sebou 3 roky ze čtyřletého volebního období a je čas pro bilancování a malé zamyšlení. V městské části Maloměřice a Obřany se TOP 09 dostala do koalice a podílí se na vedení obce. Zastupitelé za TOP 09 jsou v radě obce, dále drží předsednictvo ve finančním výboru, investiční komisi a kulturní komisi a jsou členy v řadě dalších komisí.
Číst více

Jaké „investice“ jsou smysluplné v těžkých časech?

Stále se opakující stížnosti občanů na zastupitelstvu, i stále se opakující problémy, které vnímáme kolem sebe, to se stává naší dnešní realitou. Následky trvající ekonomické recese a související jevy, to vše jsou příznaky zhoršující se kvality života. A protože nelze očekávat, že věci se zlepší samy od sebe, je jistě užitečné lépe porozumět tomu, co se kolem nás děje. Cílem tohoto článku je poskytnout pohled na události v širších souvislostech. V následujícím textu budou pro ty, kteří mají zájem, určité informace objasňující jevy kolem nás.
Číst více

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme