Informace z MČ Střed

Brno-střed chce dát v roce 2016 na opravy bytů o 50 milionů méně než letos

14. 12. 2015
Podle Boumila Straky chce radniční koalice, jak vyplývá z navrhovaného rozpočtu na rok 2016, na zanedbaném bytovém fondu vydělávat.
Číst více

Otradovec: Nechci ohrožovat pověst TOP 09, proto ukončuji svoje členství

14. 12. 2015
Tomáš Jan Otradovec k dnešnímu dni dobrovolně na vlastní žádost ukončil členství v TOP 09 do doby než se vysvětlí obvinění z článku ze sobotního vydání MF Dnes. Otradovec nechce ohrožovat pověst TOP 09 v Brně.
Číst více

Straka: Hospodaření radnice Brno-střed není odpovědné

20. 11. 2015
Milióny korun leží ladem a nájemníci i přes předchozí sliby marně čekají na opravy obecních bytů v městské části Brno-střed, stejně tak jako se potřebné investice, byť jsou k dispozici, nedostávají například do škol. To je podstata kritiky hospodaření za tři čtvrtletí, kterou předložil za opozici zastupitel a předseda kontrolního výboru ZMČ Bohumil Straka (TO 09). 
Číst více

Brno-střed neplní investice do bytů a do škol

9. 11. 2015
Podle předsedy kontrolního výboru Bohumila Straky (TOP 09)  není hospodaření městské části Brno-střed morálně odpovědné. Vedení radnice by mělo více a efektivně investovat do bytů a škol a snížit některé provozní náklady.
Číst více

Turecké hospodářství radnice připravuje občany Brna-střed o miliony

5. 10. 2015
Vedení radnice Brna-střed připavuje svou bytovou politikou městskou část o miliony korun na nájemném. Podle předsedy kontrolního výboru Bohumila Straky (TOP 09) je problém hlavně v nedostatečné propagaci volných bytů, jejich stav a neochota radnice dlouho neobsazené byty privatizovat.
Číst více

Radnici rozdělují veřejné zakázky

6. 8. 2015
Opozice viní radní městské části Brno­-střed z chyb při zadávání zakázky na úklid ulic. Bohumil Straka, předseda kontrolního výboru, kritizuje výběr firmy, která se má postarat o výběr firem na úklidy ulic. Podle něj je jednání radnice účelové. Spor rozhodne antimonopolní úřad. 
Číst více

Další diskuze? Ne, reagovala koalice

28. 7. 2015
O výběru firmy, která se bude starat o veřejné zakázky největší brněnské městské části, s vámi dál diskutovat nebudeme. Takový vzkaz včera odpoledne poslali koaliční zastupitelé z Brna­středu opozici. Neschválili totiž program mimořádného zastupitelstva, který jejich političtí odpůrci navrhli. Jednání tak po pár minutách skončilo. 
Číst více

Zakázky Brna-střed budou spravovat soukromí právníci. Podle opozice to znemožní kontrolu

25. 6. 2015
Radní městské části Brno-střed schválili, že bude kompletní administraci všech veřejných zakázek dělat soukromá advokátní kancelář Georges-Coufal. Opozice to kritizuje a tvrdí, že je to tunelování pravomocí, díky které se zhorší transparentnost veřejných zakázek a nebude možná kontrola.
Číst více

Přístup k informacím v MČ Brno-střed? Došlo k porušení povinnosti, říká ministerstvo vnitra

25. 5. 2015
Na konci dubna TOP 09 upozornila na porušování zákona o svobodném přístupu k informacím. Největší brněnská městská část čtyři měsíce nezveřejňovala odpovědi na dotazy občanů, výroční zprávu o poskytování informací vyvěsila až po našem upozornění na nezákonný stav.
Číst více

Díky TOP 09 radnice zavádí videopřenos ze zastupitelstva

11. 5. 2015
Opoziční TOP 09 před rokem prosadila jmenovité elektronické hlasování a nyní i internetový videopřenos ze zastupitelstva. Jednání zastupitelů tím bude odpovědnější, otevřenější, transparentnější, a veřejná kontrola bude mnohem komfortnější pro občany i média.
Číst více
1 2 3   > Články 1 - 10 z 22

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme