Informace z MČ Brno-Černovice

Sídliště v Kamenkách? TOP 09 se bojí komplikací

27. 4. 2015
Černovické zastupitelstvo odhlasovalo záměr vybudování nového sídliště v lokalitě Kaménky. TOP 09 není se stávající situací příliš spokojená. Důvodem je nedořešené dopravní napojení lokality a vysoká kapacita plánovaného sídliště To se jako problematické ukázalo i při veřejné prezentaci projektu.
Číst více

Od voleb do dubna. Zhodnocení vývoje na černovické radnici.

19. 4. 2015
Město na podzim prodalo pozemky v Černovicích, kde má v lokalitě Kaménky vzniknout nové bydlení pro více jak 2000 lidí. Nejen k tomu se vyjadřuje opoziční zastupitel Ladislav Kotík.
Číst více

Přestavba versus nástavba

26. 5. 2014
Město Brno prodává v Černovicích školské zařízení, kde by mohlo vzniknout až šest nových tříd mateřské školy, a ve stejnou dobu nastavuje městská část budovu školky, aby v ní mohla otevřít jedinou novou třídu.
Číst více

Dozvuky koaličního rozvodu

10. 3. 2014
Nedávno jsme měli v Černovicích možnost shlédnout představení Divadelního studia Dialog s názvem Dva na kanapi. Hra pojednávala o tom, co vše se událo po jednom rozvodu a protože to byla francouzská komedie, tak takový rozvod byl na druhou stranu i legrací. Skutečnost ale většinou bývá jiná a to platí pro ten rozvod klasický, ale i pro rozvod politický.
Číst více

V Černovicích se ODS objala s ČSSD

16. 12. 2013
Na zasedání zastupitelstva městské části Brno-Černovice byli ve čtvrtek na návrh opoziční ČSSD odvoláni oba zástupci TOP 09 v radě městské části: místostarosta Ladislav Kotík a radní Daniel Smrček. Stalo se tak nejen hlasy opozičních zastupitelů, ale i koaličních partnerů z ODS a Věcí veřejných a to přesto, že nebyla oficiálně vypovězena koaliční smlouva. „Oficiálním zdůvodněním odvolání místostarosty Kotíka bylo nutnost šetřit v rozpočtu,“ říká Daniel Smrček a doplňuje: „My jsme si ovšem jisti, že se jedná pouze o zástěrku, která má zakrýt skutečné převzetí moci koalicí ODS a ČSSD“.
Číst více

Divadelní představení v Černovicích

25. 10. 2013
V neděli 20. října zavítal na pozvání Černovického sdružení a TOP 09 do Kulturního domu Charbulova divadelní spolek Dialog s představením Kluk z plakátu. Divadlo o hledání ztraceného klaunova nosu bylo velice úspěšné a pevně věříme, že se se spolkem Dialog podaří navázat užší spolupráce. fotogalerie
Číst více

Farmářské trhy v Černovicích

15. 10. 2013
V sobotu 5. října 2013 uspořádalo Černovické sdružení ve spolupráci s TOP 09 a dalšími subjekty již tradiční farmářské trhy, které byly tentokrát doplněny o první černovické bleší trhy. Návštěvníci měli možnost zakoupit uzeniny z farmy Němcová, pečivo z nové prodejny na Charbulově ulici, rukodělné výrobky, zeleninu firmy Badeko i z nedaleké farmy Ráječek, burčák, med a další výrobky. Součástí programu byly i „hrátky s jabky“, kdy bylo možné ochutnat pokrmy z jablek, čerstvě vylisovaný mošt nebo vyzkoušet dekorace z jablek. Program doplnila prezentace jazykové školy Light Point a skákací hrad.
Číst více

Bytová koncepce v Černovicích

Brno-Černovice mají ze všech městských částí v Brně nejvyšší podíl obecních bytů na počet obyvatel. I proto je problematika péče o byty a jejich privatizace tématem, které zajímá velké množství černovických občanů. Zastupitelé za TOP 09 se od začátku zajímali o toto téma a naší snahou bylo zajistit, aby rozhodování o budoucím osudu bytového fondu bylo založeno na pokud možno přesných údajích o současném stavu a budoucím stavu bytů i finančním zatížení celé obce.
Číst více
1 2   > Články 1 - 10 z 12

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme