26. 11. 2011

Úvod

Vážení občané, dostáváte do rukou první číslo nepravidelně vydávaného informačního zpravodaje organizace TOP 09 Kamenný Újezd. Měl by vám poskytnout zprávy o událostech v obci.

Celý článek
25. 11. 2011

Obecní zpravodaj

Jako prvořadý úkol si TOP 09 Kamenný Újezd stanovila přeměnu současného Obecního zpravodaje na skutečné NOVINY (od slova nové zprávy), a to proto, aby občané dostávali skutečné informace o dění v obci - tedy nikoliv nic neříkající slovní plevel o tom, že přišlo jaro, léto, podzim a zima, nutící nás protahovat cesty. Aby přinášel plány a představy o připravovaných akcích, čísla o hospodaření obce, vztahující se k přípravě a průběhu investic, dotací do obce i od částky, poskytované obcí spolkům a organizacím, stejně jako glosy o společenských, kulturních a sportovních aktivitách.

Celý článek
24. 11. 2011

Dětské hřiště

Tento příběh je poučný hlavně v tom, jak probíhá, respektive neprobíhá v obci komunikace obecního úřadu s občany. V roce 2010 vznikla v obci petiční akce, reagující na neutěšený stav zařízení pro děti, tedy dětských hřišť. V obci bylo jediné hřiště u mateřské školky ve velmi špatném stavu. Navíc značně nevyhovovalo ani co do soudobé kvality vybavení, ani předpisů. Petice upozorňovala na tento stav a navrhovala, aby se této věci věnovala v obci pozornost a podpora. Tedy akce zcela legitimní a velmi potřebná, protože se snažila získat veřejné mínění pro dobrou věc.

Celý článek
23. 11. 2011

Občan z náměstí

Vypadá to jako úsměvný příběh, ale není. Začal zajímavě. Zastupitelé přicházející na jednání ZO dne 8. 6. 2011 obdrželi od pana starosty namnožené listy papíru, který je rozdával se starostlivým výrazem v obličeji. K tomu dal kolovat jakési barevné fotografie, které byly se zájmem prohlíženy. Přítomná veřejnost se mohla jenom dohadovat, cože to důležitého takhle na poslední chvíli pan starosta rozdává.

Celý článek
22. 11. 2011

Veřejné zakázky

Neexistují u nás televize či noviny, kdy byste dnes a denně neslyšeli a nečetli, jak prohnilý a korupční je systém veřejných zakázek (tedy zakázek státních a obecních). Dozvídáte se, jak z veřejných zakázek jsou vyváděny tučné částky pro politické strany, politiky a všeho schopné šíbry. Synonymem pro cinklé veřejné zakázky jsou pro Česko předražené dálnice a silnice vůbec, Karlovarská losovačka, stavby nemocnic atd. Nemá smysl to zde pitvat, od toho jsou skutečná media.

Celý článek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme