16. 8. 2012

Narodil jsem se 1. 10. 1949, jako druhé ze sedmi dětí v rodině soukromých zemědělců. Vyučil jsem se zedníkem a následně vystudoval střední průmyslovou školu stavební.
Do roku 1990 jsem pracoval jako stavbyvedoucí, od roku 1990 do roku 2006 jako uvolněný starosta Obce Chotoviny. V roce 2007 jsem pracoval jako investiční technik pro Fond ohrožených dětí a souběžně jsem zastával funkci vikariátního technika pro Českobudějovické biskupství. Od roku 2008 pracuji v Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde mám na starosti oceňování nemovitostí především pozemků.
Jsem ženatý, moje žena je učitelka a spolu jsme si postupně osvojili pět dětí, které jsou již dnes dospělé. Se svojí ženou žiji stále v Chotovinách v rodinném domku, který jsme si spolu postavili.
Politickou činnost jsem zahájil již v roce 1968, kdy jsem se stal zakládajícím členem klubu křesťanských demokratů v Táboře a následně vstoupil do lidové strany. Když jsem se vrátil z vojenské presenční služby jsem v reakci na změněné poměry politickou činnost utlumil a věnoval se pomoci při opravách a zachování církevních staveb a památek. (oprava kostela v Chotovinách, Dražicích, Křížová cesta v Klokotech, Kostel sv. Jakuba v Táboře atp.) Koncem osmdesátých let jsem se spolu se svou ženou angažoval v pomoci ohroženým dětem a v roce 1990 jsem se stal zakládajícím členem FOD. V průběhu roku 1990 jsem založil v Chotovinách místní organizaci KDU-ČSL a stal se jejím předsedou, následně jsem byl zvolen starostou obce. V roce 1991 jsem byl kooptován do okresního výboru KDU-ČSL a od roku 1994 jsem byl předsedou OV. V roce 2004 jsem kandidoval do krajského zastupitelstva a byl jsem zvolen krajským zastupitelem, kde jsem zastával funkci předsedy školského výboru. V roce 2008 jsem znovu kandidoval do krajského předsednictva a stal jsem se prvním náhradníkem, krajským zastupitelem jsem se stal až v roce 2010 za odstoupivšího MUDr. Pavelku, v krajském zastupitelstvu pracuji jako místopředseda kontrolního výboru.
V roce 1999 jsem inicioval vznik Mikroregionu Venkov a stal se jeho předsedou, ve funkci předsedy jsem pracoval do roku 2007. Současně jsem byl zakládajícím členem místní akční skupiny MAS Krajina srdce, kde pracuji jako člen programového výboru.
V KDU-ČSL jsem zastával názory skupiny či frakce kolem Ing. Kalouska s důrazem na odpovědnou, spíše konzervativní politiku a spolu s Ing. Kalouskem jsem se účastnil přípravy vzniku nové strany  TOP 09 v roce 2009, čímž jsem ukončil svoje členství v KDU-ČSL. Ve straně TOP 09 jsem členem regionálního i krajského výboru a členem komise pro komunální rozvoj a rozpočet pro volební kampaň 2012. Do krajského zastupitelstva kandiduji na 21místě.