× Staňte se našimi členy!

Naše názory

 

Vydaváme nejen své oficiální tiskové výstupy, ale naši představitelé poskytují elektronickým i tištěným médiím rozhovory a komentáře. Ve formuláři níže můžete zadat, čí názory a z jaké oblasti chcete vyhledat.

Témata
Osobnosti Začněte psát jméno osobnosti a vyberte ji pak z nabízeného seznamu.

Chabr: Našli jsme v Praze desítky nevýhodných smluv

3. 4. 2019
Pražský radní pro majetek Jan Chabr za T09 09 má pochyby o správě městského majetku. V rozhovoru pro Novinky přiznal, že od svého nástupu prochází nájemní smlouvy a zatím našel zhruba čtyřicet těch, které jsou pro Prahu nevýhodné. I proto zadal kontrolní audity na fungování odboru hospodaření s majetkem, jejich výsledek by chtěl mít v dubnu.
Číst více

Pospíšil: Spor kolem bytů je první vážnou krizí koalice

1. 4. 2019
Avizovaný záměr Pirátů odhalovat prázdné investiční byty v Praze pomocí elektroměrů považuje předseda TOP 09 Jiří Pospíšil za první vážnou krizi v koalici Pirátů, Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) a Prahy sobě. Nelíbí se mu obsah návrhu, který pokládá za „levicový experiment“, a také to, že se o něm koaliční partneři dozvěděli z médií. 
Číst více

Město vykoupí další pozemky na Vidouli

22. 3. 2019
Pražští zastupitelé dnes schválili záměr vykoupit další pozemky v lokalitě Vidoule v Praze 5. Hlavní město tedy získá do svého vlastnictví 86 209 m² za 56 350 956 Kč. S majiteli dalších pozemků zástupci hlavního města nyní jednají.
Číst více

Praha koupí kostel sv. Šimona a Judy, o Borůvkově sanatoriu jedná

22. 3. 2019
Hlavní město chce ještě v první polovině tohoto roku koupit barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě, sloužícího nyní jako koncertní síň. Prostředky na to už magistrát našel, nyní se připravují podklady pro schválení radou. ČTK to sdělil radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Odsvěcený kostel vlastní řád milosrdných bratří, který preferuje jeho prodej městu. Magistrát chce koupit také bývalé Borůvkovo sanatorium v Legerově ulici, zde však podle radního odkup komplikují požadavky vlastníka na cenu.
Číst více

Začal tradiční Veletrh fiktivních firem. Mládež si může založit a řídit vlastní firmu

20. 3. 2019
Prezentovat založení a vedení vlastní firmy mohou dnes studenti středních škol na tradičním mezinárodním Veletrhu fiktivních firem v Křižíkově pavilonu B na Výstavišti Praha. Již 25. ročník této oblíbené akce opět podporuje i hlavní město Praha, slavnostního zahájení se zúčastnil radní hl. m. Prahy Jan Chabr.
Číst více

Praha bude hledat novou dohodu o Nákladovém nádraží Žižkov

11. 3. 2019
Vedení hlavního města nechce kupovat a opravovat celý objekt Nákladového nádraží Žižkov. Bude usilovat o takovou dohodu s dalšími zainteresovanými stranami, která by zajistila, že magistrát nebude sám platit miliardové investice za opravu kulturní památky. ČTK to dnes řekl radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Minulé vedení schválilo nákup nemovitosti od Českých drah za 662 milionů korun, odhady nákladů na rekonstrukce se odhadují mezi 1,5 a 2,5 miliardy korun.
Číst více

Praha vypracuje strategii fungování městských firem

9. 3. 2019
Vedení Prahy vypracuje strategii fungování městských firem, ve které sdělí, co od té které firmy očekává. Vypracování by mělo zabrat asi půl roku. Souběžně s prvními výstupy začne město diskutovat o případném založení městského holdingu a jeho možné podobě. Novinářům to dnes řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Městský holding by měl městské firmy zastřešovat. Které by do něj patřily, není zatím jasné. Praha je vlastníkem řady akciových společností, mezi nimi například dopravního podniku nebo Pražských služeb.
Číst více

Realitní portál Praha významně rozšířil svou nabídku a byla spuštěna facebooková stránka

6. 3. 2019
Realitní portál Praha byl spuštěn v květnu 2018 a navštívilo jej od té doby přes 200 tisíc uživatelů. Během posledních měsíců byla také rozšířena nabídka majetku o další městské části. Nově byla navíc spuštěna facebooková stránka, která usnadní komunikaci s širší veřejností.
Číst více

Majetek Prahy online. Hlavní město spustí v dubnu další nástroj k přehledu majetku

6. 3. 2019
Magistrát hlavního města Prahy připravuje další nástroj, který povede k transparentnosti v oblasti nakládání s majetkem. To je jeden z hlavních cílů, který si stanovil radní Jan Chabr. Provoz „Majetkového informačního portálu“ odboru hospodaření s majetkem pražského magistrátu bude zahájen 1. dubna 2019. Je to další krok v transparentnosti po úspěšném spuštění Realitního portálu hl. m. Prahy, kde jsou pravidelně zveřejňovány všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města.
Číst více

Praha chce v centru tržnici jako v New Yorku. Investuje až 300 milionů

20. 2. 2019
Nové vedení Prahy, stejně jako mnohá před ním, plánuje rekonstrukci Staroměstské tržnice. Na tu by město mělo dát celkově 300 milionů korun a v letošním roce by chtělo vybrat provozovatele objektu i toho, kdo provede opravu. Inspiraci pro využití tržnice hledá nový radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) v New Yorku i v Londýně.
Číst více
 <  1 2 3 4 5 6 7 8 9   > Názory: 41 - 50 z 89
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme