Mgr. Jiří Koubek

člen výkonného výboru TOP 09

Narodil jsem se v roce 1976 na Vysočině, ale v podstatě celý svůj aktivní život jsem prožil v Praze. Mé dětství a dospívání je spojeno s okolím Žďáru nad Sázavou. Sametová revoluce mě zastihla v posledním ročníku základní školy, po ní jsem se vyučil elektrikářem.

Tři roky jsem pracoval jako elektromechanik ve ŽĎASu. Pracovní doba na klasické "píchačky", třísměnný provoz, každé ráno parťákovi pro svačinu… prostě jedinečná škola života.  Během této doby jsem si dálkově doplnil maturitu a následně uspěl v přijímacích zkouškách na Jabok – vyšší odbornou školu sociální práce a teologie. V dvaceti letech jsem se tedy přestěhoval do Prahy. Současně s Jabokem jsem vystudoval bakalářský obor sociální práce a teologie na Evangelické teologické fakultě UK. Již během studií jsem se stal aktivním členem Společnosti pro studium sekt a nových náboženských hnutí. O problematice rizik nových náboženských hnutí jsem uskutečnil desítky přednášek na základních a středních školách ať už pod hlavičkou zmíněného občanského sdružení nebo Nadace Charty 77, s kterou jsem po dva roky v této oblasti spolupracoval. 

Po studiích jsem pracoval v nakladatelství Academia, během následujících let jsem si doplnil své vzdělání magisterským studiem na Katolické fakultě UK. Deset jsem působil v několika nakladatelských a vydavatelských domech a knižní distribuci především na pozici vedoucích obchodních týmů. 

Několikrát jsem v Praze stěhoval, poznal jsem život na Praze 6, Praze 2, v Braníku a před sedmi lety jsem se definitivně usídlil na Libuši. V roce 2010 jsem se stal lídrem kandidátní listiny „Top 09 a nezávislí kandidáti“ v komunálních volbách. Spolu se mnou byli na kandidátce aktivní občané naší městské části, zástupci neziskového sektoru. Zvítězili jsme se ziskem více než 35 %. Byl jsem zastupitelstvem zvolen do funkce starosty a jsem jediným uvolněným zastupitelem. Strastí je v této desetitisícové městské části více než dost: chybějící technická vybavenost v podobě definitivních povrchů komunikací a chodníků, plánovaná nadměrná výstavba na rozvojových plochách a zahušťování sídlišť bez návazné technické vybavenosti, nadměrná doprava, velké množství kasin a heren, negativní jevy navázané na asijskou tržnici Sapa a další. Zejména poslední specifikum Libuše a Písnice mě přivedlo zpět k mému studiu sociální práce a podpory všemožných aktivit zaměřujících se na integraci cizinců. Jsem členem správní rady Integračního centra Praha, o. p. s.

Spolu s ženou Jitkou vychováváme dva syny, Vojtěcha a Filipa. Rodina vyplňuje můj veškerý volný čas, rádi rekreačně sportujeme a cestujeme po zajímavých místech v Čechách a na Moravě. Vzhledem k sedavému zaměstnání poslední dva roky aktivně běhám.

Občanům nabízím své zkušenosti jak z privátní sféry, tak z neziskového sektoru, zkušenosti s vedením kolektivu i s řešením každodenních starostí městské části, která se snaží být ke svým občanům maximálně vstřícná, aby se s ní mohli co nejvíce identifikovat.

Na kruhovém objezdu veliká zeměkoule: Libušskou opravili po 20 letech čekání, prochází jí 50. rovnoběžka

13. 11. 2018
Dlouhodobá rekonstrukce Libušské ulice na jihu Prahy je u konce. Zhruba sedmiměsíční práce skončily o uplynulém víkendu, cesta Písnicí je tak konečně po delší době opět bez komplikací. V rámci úprav na místě došlo ke zúžení vozovky a rozšíření chodníků, nový kruhový objezd u Kunratické spojky zdobí instalace zeměkoule s vyznačenou 50. rovnoběžkou na přilehlém chodníku.
Číst více

Libuš povede staronový starosta Jiří Koubek z TOP 09

6. 11. 2018
V pondělí 5. listopadu se konalo ustavující zasedání zastupitelstva. Po volbách, ve kterých Spojené síly pro Libuš a Písnici – TOP 09, STAN a nezávislí kandidáti získali 10 mandátů ze 17, jsme měli dvě možnosti: jít do toho sami nebo oslovit některou z dalších stran ke spolupráci. Ostatní strany získaly následující mandáty: ODS 2, KDU 2, Sdružení soukromníků a místní občanské iniciativy 2 mandáty, Spolek občanů Písnice 1 mandát.
Číst více
TOP 09 Facebook Twitter YouTube G+ Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Michnův palác, budova č. 2
Újezd 450/40
118 00 Praha 1 - Malá Strana

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999
fax: 255 790 899

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí TOP 09

lenka.brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 932

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO SENÁT

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme