28. 11. 2009

Dámy a pánové, vážení dosud zvolení představitelé strany, přeji vám všem příjemný den druhého dne našeho prvního sněmu.

Mé jméno je Stanislav Motyčka, ročník 1945, 1 dcera, 2 vnoučata. Přes 20 let pracuji ve vedoucí funkci občanského sdružení s poněkud nepopulárním názvem Společnost přátel žehu. Právě v tomto roce oslavilo 100 let naší existence a působí v celé České republice. Této organizaci se dostalo velké cti v českých zemích - před 70 lety vznikala mezinárodní kremační federace a dnes jsme členy hospodářského a sociálního výboru Organizace spojených národů. Pracujeme v oblasti nepopulární, humanitní, nutné, která se však dotýká každého z nás, ať chceme, nebo nechceme.

Chci se zaměřit v práci pro naši stranu na několik oblastí. Za prvé považuji za svůj rozhodující úkol dokončit výstavbu našeho ústředního sekretariátu, který je situován ve Spolkovém domě v Revoluční třídě. Vybudovat ho ne luxusně, ale účelně pro systematickou práci našeho ústředního sekretariátu. Budova je situována na velice dobrém místě, stav objektu postupně zlepšujeme a myslíme si, že další uvolněné prostory budou sloužit velice dobře pro sekretariát strany.

Další oblastí, vážení přátelé, které se chci věnovat nadále a je mi blízká, je otázka sociální politiky. Sociální politiky zejména pro starší generaci. Ať chceme nebo nechceme, tyto věci se musí dotýkat každého z nás. Navazuji na projevy pana předsedy a pana místopředsedy, rozhodující pro prosazování naší politiky v této oblasti je podstatně zvýšená účast našich občanů na sociálním zabezpečení po celý aktivní život.

Děkuji za dosud projevenou možnost práce v přípravném výboru. Poznal jsem řadu lidí, s nimiž je jistota, že splníme, co jsme si v programech předsevzali. Vážím si i důvěry, kterou jsem dostal v kraji plzeňském. Jedná se o pohraniční oblast, jejíž problematika je mi blízká.

Děkuji.

Profil Stanislava Motyčky

Stanislav Motyčka
V Praze 28. 11. 2009
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme