Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg

čestný předseda TOP 09

Narodil se 10. prosince 1937 v Praze - Bubenči jako nejstarší syn Karla Schwarzenberga a jeho manželky Antonie. V prosinci 1948 museli opustit republiku a uchýlit se do zahraničí. Ve Vídni a Štýrském Hradci studoval práva a v Mnichově lesnictví. Kvůli předčasné smrti svého adoptivního otce Jindřicha Schwarzenberga musel studia přerušit a začít hospodařit na rodinných statcích v Rakousku a Bavorsku.

Celý článek
Ing. Markéta Pekarová Adamová

Ing. Markéta Pekarová Adamová

předsedkyně TOP 09, poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. Prahu, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Markéta Pekarová Adamová se narodila 2. října 1984 v Litomyšli. Absolvovala osmileté Gymnázium ve Svitavách. Od roku 2005 žije v Praze, kde studovala obor Andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Celý článek
Ing. Tomáš Czernin

Ing. Tomáš Czernin

1. místopředseda TOP 09, senátor za obvod č. 37 - Jičín, místopředseda Senátu

Tomáš Czernin se narodil v roce 1962, je ženatý a má 4 děti. Po absolvování stavební fakulty ČVUT pracoval jako projektant. V roce 2002 byl zvolen zastupitelem obce Dymokury jako nestraník, od roku 2009 je členem TOP 09.

Celý článek
Jan Jakob

Jan Jakob

místopředseda TOP 09, poslanec Parlamentu ČR za Středočeský kraj, předseda klubu poslanců TOP 09

Po maturitě na gymnaziu se přestěhoval do Prahy, kde se věnoval problematice médií a působil jako tiskový mluvčí. Po přestěhování do Roztok se zapojil do zdejšího veřejného života.

Celý článek
Ing. Michal Kučera

Ing. Michal Kučera

místopředseda TOP 09, předseda Ústecké krajské organizace TOP 09, poslanec Parlamentu ČR za Ústecký kraj, místopředseda klubu poslanců TOP 09

Michal Kučera se narodil v roce 1968, žije v Lounech. Je absolventem gymnázia a Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. Ve svém profesním životě se zabývá rozvojem obchodních aktivit strojírenských a elektrotechnických společností na tuzemských a zahraničních trzích (zejména ve střední a východní Evropě). 

Celý článek
Mgr. Herbert Pavera

Mgr. Herbert Pavera

místopředseda TOP 09, senátor za obvod č. 68 - Opava, předseda Moravskoslezské krajské organizace TOP 09

Narodil se 4. ledna 1958, vystudoval gymnázium v Hlučíně a poté učitelství matematiky a chemie pro základní i střední školy na Pedagogické fakultě v Ostravě.

Celý článek
prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR

prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR

místopředseda TOP 09, poslanec Parlamentu ČR za Jihomoravský kraj, místopředseda vlády a ministr zdravotnictví

Prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR, se narodil v roce 1960 v Brně. Absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity s atestací v oboru radiodiagnostiky. V roce 1985 nastoupil do Fakultní nemocnice Brno, kde dnes vede Kliniku radiologie a nukleární medicíny.

Celý článek
Radovan Auer

Radovan Auer

člen předsednictva TOP 09

Narodil se 21. ledna 1975 v Šumperku. Studoval na Univerzitě Pardubice a FAMU v Praze. V profesním životě se věnoval filmové produkci a kulturnímu marketingu. Deset let působil v různých pozicích na filmovém festivalu v Karlových Varech, jako výkonný producent je podepsán pod filmem Samotáři.

Celý článek
Ing. Jiří Blažek

Ing. Jiří Blažek

člen předsednictva TOP 09

Jiří Blažek se narodil 5. 3. 1962 v Pelhřimově, kde dosud žije. V nedalekém Humpolci v letech 1977 - 1981 vystudoval Střední zemědělskou školu. Poté nastoupil na Vysokou školu zemědělskou v Praze, fakultu provozně - ekonomickou, obor fytotechnický v Českých Budějovicích.

Celý článek
Mgr. Ondřej Kolář

Mgr. Ondřej Kolář

člen předsednictva TOP 09, poslanec Parlamentu ČR za Hl. m. Prahu

Ondřej Kolář se narodil 13. března 1984 v Praze. Vystudoval obor mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a práva na Západočeské univerzitě v Plzni.

Celý článek
1 2 3 4 5
Články 1 - 10 z 48
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme