Niedermayer spouští webové stránky o daních

24. 11. 2016

Europoslanec a odborník na daňovou legislativu Luděk Niedermayer (TOP 09/STAN) spustil webové stránky týkající se daňové problematiky.

Nové stránky jsou dostupným a snadno srozumitelným zdrojem informací o tom, co se v Unii i u nás v této oblasti děje.  Stránky se budou postupně rozšiřovat o nové články, ale již dnes na nich naleznete příspěvky renomovaných autorů. Adresa webových stránek je http://www.danovereformy.eu/

Férové a kvalitní vybírání daní je podmínkou pro zdravé veřejné finance. Ty umožňují státu financovat služby, které od něj společnost v naší části světa vyžaduje. Efektivní výběr daní chrání poctivé daňové poplatníky před tím, aby platili daně za ty, kteří se jejich placení vyhýbají, a zároveň podporuje férovou hospodářskou soutěž.

„Jednoduchý princip placení rozumně vysokých daní tam, kde firmy vytváří zisk, bohužel přestal fungovat. Rozdílné daňové předpisy umožnily mnoha podnikům převádět zisky do jurisdikcí s nižším daňovým zatížením, či dokonce platit daně vskutku symbolické. A některé země tomu vědomě či nevědomě pomáhaly. Jedná se o problém složitý a nesnadně řešitelný. Proto je třeba, aby o těchto problémech lidé věděli a vytvářeli neustálý tlak na politické elity, instituce i firmy, aby na špatně nastaveném systému zapracovaly a zavedly trvalé, funkční změny. A zároveň tím umožnili, aby daňové sazby spíše než rostly, klesaly,“ říká Luděk Niedermayer, bývalý viceguvernér České národní banky.

Jak na evropské tak i nadnárodní úrovni již naštěstí existují iniciativy, které se snaží tyto systémové problémy napravit. Cílem nového webu je seznámit čtenáře s daňovou problematikou, daňovými iniciativami a reformami tak, jak se aktuálně dějí na úrovni Evropské unie, ve světě i u nás.

Marek Hannibal

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Luděk Niedermayer
Témata:
Daňový systém, EU
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme