TOP 09 nasazuje Feriho

6. 2. 2017

Jít do závodu z posledního místa vypadá jako nevýhoda, ale v tomto případě je to záměr. Dvacetiletý komunální politik Dominik Feri – jeden z nově vybraných lidí, kteří půjdou do podzimních voleb krýt záda Miroslavu Kalouskovi – má plán, jak se z posledního místa kandidátky dostat do parlamentu a získat přitom extra silný mandát.

Od osmnácti je radním v Teplicích a teď jde za TOP 09 do sněmovních voleb v Praze, kde studuje a kde vrávorající strana potřebuje uhrát dobrý výsledek. Feriho devízou je velký zásah na Facebooku, kvůli kterému Kalousek vytáhl mladého kolegu minulý týden i jako jednu z hlavních tváří pro prezentaci programu.

Úkol, na který se Feri připravuje už pár let, je získat prvovoliče – komplikovanou cílovou skupinu, která politiku moc neřeší, ale pro strany je potenciální zásobárnou volných hlasů. Do voleb půjde naschvál až z úplně posledního místa a předpokládá, že se vyškrábe nahoru přes osobní kroužkovací kampaň a přes preferenční hlasy od svých mladých fanoušků. "Má to logiku. Karel jako nejstarší bude na kandidátce první a já jako nejmladší budu poslední. Od pátého šestého místa dál už na pořadí stejně nesejde," vysvětluje Feri a přidává nekorektní vtip, že aspoň pořádně prodá svoji pozici "černého koně".

Slušný Čech

Co je vlastně na snědém mladíkovi s výrazným afrem – kromě zjevu a mládí – tak zajímavé? Feri je "normální české dítě" dvou bílých rodičů z Teplic. Geny a příjmení zdědil po dědečkovi z Etiopie, ale jak sám říká, prožil stoprocentně české dětství. V pubertě ale už bylo třeba evidentní vizuální jinakost nějak zpracovat a na výběr prý byly jen dvě cesty: buď se tvářit jako by nic, anebo v sobě odblokovat extroverta, který uvnitř tak jako tak byl, a z výjimečnosti udělat přednost. "Tak jsem si nechal narůst vlasy a začala sranda," popisuje své dětství Feri.

Z gymnazisty se vyklubal nepřehlédnutelný místní aktivista a někde tady začíná i jeho cesta k politice. Facebook, kde má dnes 60 tisíc příznivců, vše jen urychlil. Nejdřív na něj Feri věšel zapomenuté fotky starých Teplic. Když ho suchý dějepis přestal bavit, začal do fotek montovat výjevy ze současnosti. To se ukázalo jako dobrá cesta, jak humorně komentovat aktuální dění. Feriho stránka Sudety – nejkrásnější místo v pekle zaujala v roce 2014 místního lídra TOP 09 Petra Měsíce, a tak přišla nabídka do komunálních voleb. Feri byl tou dobou ještě v posledním ročníku gymnázia, ale o chod radnice už se hodně zajímal a čile o něm referoval, takže neváhal. Skončil těsně pod čarou, ale Měsíc po volbách odstoupil, takže všichni z TOP 09 poskočili o jedno místo nahoru a maturant Feri se dostal do zastupitelstva i městské rady. Překvapivou novinu se dozvěděl ve škole z iDNES.cz při hodině základů společenských věd.

Jiří Nádoba, Respekt

zdroj: iHned, 5. 2. 2017

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Dominik Feri
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme