Schwarzenberg: S pískotem musíte v politice počítat

5. 11. 2012

Místo oslav svých jmenin včera besedoval s důchodci a pak zašel do hradeckého klubu U Cikána poslechnout koncert Davida Kollera.

Prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg ale na východě Čech absolvoval rovnou dvoudenní misi. V jejím úvodu se v Pardubicích přišel podívat na šlágr ligového kola hokejové extraligy mezi domácími borci a Jágrovými kladenskými Rytíři.

Při úvodním vhazování mezi hole Davida Krejčího a Tomáše Plekance jej však čekaly nejen ovace, ale i bučení a pískot. „Oni si ty lidi řekli: Proč se sem ten papaláš cpe? My sem přišli na hokej, tak co tady straší? Ale s tím musí člověk počítat, když se dá na politiku,“ komentoval se stoickým klidem své hokejové vystoupení vicepremiér. Podstatně příznivějšího přijetí se mu dostalo po deváté večer v pardubické Plzeňce, kde si ve společnosti dvou hokejových legend Jiřího Šejby a Vladimíra Martince v klidu pobafával ze své fajfky a popíjel malé pivo.

Výrazně méně klidu zato měla ochranka, která jen stěží stačila sledovat chumel čekatelů na to, až na ně přijde řada a budou moci s prezidentským kandidátem promluvit.

„Co bych udělal jako první krok po zvolení prezidentem? Tak nad tím vůbec nepřemýšlím, to je otázka z říše pohádek. Lidi si určitě zvolí někoho z rudochů. I když bývalých,“ komentoval své možné zvolení Schwarzenberg.

Dodal přitom, že on sám kandiduje proto, aby voličům nabídl pravicovou alternativu.  „Ona je potíž v tom, alespoň u těch starších, že mají hluboko pod kůží vrytou výchovu ze školy o hrdinských činech husitů, kteří jen loupili, ničili a bourali. Já si myslím, že jim nechybí totalita, ony jim chybí všechny ty brigády na chmelu, kde zažili spoustu srandy a ze kterých mají spoustu veselých zážitků. Chybí jim mládí,“ řekl.

V sobotu se Karel Schwarzenberg přesunul do Svitav, kde jako vystudovaný lesník „dohlédl“ na výlov rybníka a poté odjel do Brna na kongres ODS a sněm liberálních demokratů LIDEM. Neděli pak opět trávil ve východních Čechách. Po návštěvě hradeckého domova důchodců besedoval se svými příznivci v Country Clubu Lucie a večer si šel poslechnout koncert Davida Kollera k Cikánovi. Koncert byl součástí akce nazvané Noc s Karlem, při níž v devatenácti klubech po celé zemi k svátku Karlu Schwarzenbergovi zahrály tři desítky muzikantů a kapel. Ve Východních Čechách se kromě Hradce hrálo ještě v pardubické Ponorce a ve vrchlabské Kotelně.

 

(jkr)

Mladá fronta DNES, 5. 11. 2012, rubrika: Kraj Hradecký, str. 1

ŠTÍTKY

Volby:
2013 prezident - Karel Schwarzenberg
Témata:
Kultura, Sport
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme