Nevíte, komu dát hlas? Takhle bude volit redakce Reflexu

9. 1. 2013

Jste bezradní a potřebujete nápovědu, nebo vás jednoduše zajímá, komu v pátek a sobotu hodí hlas lidé, s jejichž názory se setkáváte na stránkách Reflexu?

V rámci redakční ankety jsme všem redaktorům a fotografům Reflexu položili jednu otázku, na níž jsme čekali stručnou odpověď: Kterému prezidentskému kandidátovi dáte v prvním kole svůj hlas a proč?

Jaroslav Plesl: Dám hlas Přemyslu Sobotkovi, protože ho navzdory všem svým výhradám považuju za nejpřijatelnějšího kandidáta ze všech, kteří se nabízejí.

Matěj Bartošek: Karlu Schwarzenbergovi. Prostě proto, že každá jiná volba se mi zdá horší.

Miroslav Cvrček: Nevím. Pravděpodobně mi zbude Sobotka, protože má kvalifikaci k výkonu této funkce (připravuje se na ni ostatně už asi 10 let) a snad nekývne na všechno Bruselu, ale je to těžká volba.

Jiří X. Doležal: Karlu Schwarzenbergovi, neboť mezi prezidentskými kandidáty jedinej není trapnej.

Petr Holec: Fakt zatím nevím.

Petr Kolář: Přemyslu Sobotkovi. Z jedenáctky nabízených kandidátů mi pro výkon prezidentské funkce připadá po všech stránkách nejvhodnější. Sice nemá příliš šancí postoupit do druhého kola, ale krvavé kompromisy hodlám činit až v něm.

Milan Tesař: Bude to kníže, ačkoli má větší respekt než reflex. A doufám, že Vladimír F., Táňa F. a další nevolitelní sympaťáci doporučí svým fanouškům, aby mu pomohli.

Kateřina Kadlecová: Zuzaně Roithové. Někdejší ministryně zdravotnictví, senátorka a europoslankyně má dlouholeté zkušenosti z tuzemské i zahraniční politické scény, je vzdělaná, inteligentní, reprezentativní, proevropská, hovoří uměřeně, jasně a přesvědčivě, plní své sliby; stejně jako mně jí vadí, že aktuální prezidentská amnestie osvobodila tuneláře. A že doktorka Roithová nemá vedle alkoholiků, populistů a sympatizantů s komunisty šanci? Jako dlouhodobou voličku Strany zelených mě takový názor nijak neznepokojuje - dostaneme právě takového prezidenta, jakého si zasloužíme.

Tereza Spáčilová: Odpovím, koho bych bývala volila: Miroslavu Němcovou. Škoda, že ještě neumíme klony, teď mi nezbývá, než volit racionálně. Nejméně mi vadí Přemysl Sobotka, tak asi jeho.

Luděk Staněk: Nechci vypadat, že se vymlouvám, ale nemám zatím nejmenší tušení. Kdykoli mě napadne nějaký kandidát, okamžitě zjistím spoustu věcí, které mi na něm vadí. Takže pokud budu volit, lístek budu házet se zacpaným nosem. Jisté nicméně je, že v prvním kole nebudu volit ani Jana Fischera ani Miloše Zemana a ve druhém budu asi volit kohokoli, kdo bude případně stát proti Miloši Zemanovi.

Petr Volf: Karla Schwarzenberga. Je slušný, vzdělaný, inteligentní, má výborné zahraniční kontakty, smysl pro humor. Prostě výrazná osobnost, která se nedá jen tak ovlivnit. Nemá bolševickou minulost a nemusel si ani měnit barvu obličeje! Jako jediný se psychicky z Hradu nesloží, protože s životem v palácích má svoje zkušenosti.

Petr Vnouček: Nebudu volit s nadšením, ale hlas hodím Karlu Schwarzenbergovi. Proč? Oba favoriti jsou pro mě nepřijatelní a kníže mi – díky předvolebním preferencím - dává malou naději, že bychom mohli mít na Hradě kultivovaného člověka, kterému se okolní svět nebude smát do tváře – tedy alespoň v momentech, kdy bude mít otevřené oči. Prostě nejmenší zlo s reálnými šancemi na vítězství.

Markéta Lukášková: Knížeti. Není to bejvalej komunista, není bezpáteřní a bezpohlavní. Ale důležitější, než co není, je to, co je. Je slušnej. A mít na Hradě šlechtice mi připadá tak nějak v pořádku. Úředníci a politici by měli zůstat zalezlý v kanclech v podhradí.

Tomáš Tesař: Bez komentáře

Jan Šibík: Určitě Karla Schwarzenbergra, protože je osobnost, neintrikuje, rozlišuje podstatné od blbostí a je vtipný!

Nguyen Phuong Thao: V prvním kole bohužel nemám nikoho bez výhrad. Ale nebudu rozhodně volit favorita, který je snad pro mnohé zábavný svou arogancí a pohrdáním novináři, ale člověka který mi dá naději v civilizovanější jednání a kulturnější vystupování. 

Stanislav Krupař: Vím jen, že v druhém kole nebubudu volit Miloše Zemana. Sympatická mi je Zuzana Roithová a Jiří Dienstbier. A nakonec přijatelný, s obrovskými výhradami, i Karel Schwarzenberg.

pev

reflex.cz, 9. 1. 2013

ŠTÍTKY

Volby:
2013 prezident - Karel Schwarzenberg
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme