Niedermayer: O jednom hladkém slyšení v Bruselu...

11. 10. 2019

Žádné slyšení kandidáta na post komisaře, jehož úspěšné absolvování je podmínkou pro „získání práce“, není bez chyb. Tři hodiny v lavici čelit 25 otázkám od poslanců většinou z konkurenčních stran je stres. O to větší, o co širší je portfolio komisaře.

Největší „chyba“ slyšení Věry Jourové ale byla v tom, že výroky přední představitelky vládnoucího hnutí a nominantky dnešní vlády zazněly v Bruselu a slyšelo je jen pár našich občanů.

Ne že by na odpovědích paní – dnes již téměř – komisařky (slyšení zvládla, teď půjde o schválení Komise jako celku) bylo něco špatně. Naopak, „něco špatně“ je na výrocích, které zaznívají často na podobná témata u nás doma (tím něco špatně samozřejmě nechci soudit pravdivost názoru, což jistě nelze, ale spíše tím míním širokou shodu na tom, „jak svět vypadá“, která u nás často je, a která se nestřetá s poměrně širokou shodou kousek za našimi hranicemi). Co třeba myslím?

Paní Jourová považuje „vládu práva“ a základní hodnoty za zásadní část Unie – v Česku máme za to, že „správná Unie“ jsou peníze k nám směřující a společný trh. Ona považuje za důležité a odůvodněné šetření Maďarska a Polska za porušení těchto principů, zatímco u nás, na návrh poslance ODS a s podporou vládní většiny, český parlament toto šetření dokonce ostře odsoudil. Zaznělo též, že určité podmínění čerpání evropských peněz dodržováním principu právního státu je dobrý nápad, což je něco, co visegrádskou čtyřku fakt netěší.

A jako třešnička na dortu slouží prohlášení paní komisařky, že u nás extrémně kritizovaný místopředseda této a asi i budoucí Komise pan Timmermans odvedl na tomto poli skvělou práci.

Jistě, jsou to názory. A je za nimi snaha kandidátky v Evropském parlamentu uspět. A ne každý s každým z výroků souhlasí, nejen v Praze, ale i Bruselu, Tallinnu nebo v Římě. U nás by tyto výroky asi působily jako zjevení, a proto by od členky hnutí ANO měly zaznít i u nás doma. A mělo by se o nich věcně debatovat, což by možná vedlo k aspoň částečné „erozi naší pravdy“, která nás pomalu, ale jistě vede na okraj projektu společné Evropy.

Luděk Niedermayer, eurposlanec TOP 09

Zdroj: Lidové noviny, 11.10.2019

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Luděk Niedermayer
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme