Adamová: Zlepšováky koalice, které decimují venkov

13. 3. 2017

Budeme usilovat o zlepšení života na venkově a jeho celkový rozvoj, říká koaliční smlouva, pod kterou jsou podepsáni pánové Sobotka, Babiš a Bělobrádek. Realita? Zavádění EET, kontrolního hlášení a dalších nových povinností, které nejvíce postihují venkovské hospody a obchůdky. Ukázka toho, jak upřímně to s venkovem vláda myslí. A také s celou naší zemí. 

Hospody a místní koloniály jsou pro venkovské obyvatele jedním z nejčastějších míst setkávání. Jméno hostinského a prodavače zná každý. Všichni se spoléhají na to, že si přes den nakoupí, co potřebují nebo co zapomněli koupit během většího nákupu ve vzdáleném supermarketu. A když mají chuť zajít na pivo? Nemusí ho pít sami doma. Jenže budoucnost těchto služeb není jistá. Konkurence je veliká, nájmy i cena práce rostou a především venkovské obchody proto už dlouhou dobu bojují o přežití. A jejich majitelům vláda tluče další hřebíčky do rakve. S příchodem EET uhodila na hlavičku toho posledního. 

Stejně jako v Opatovci. Obci kousek od Svitav, v mém rodném Pardubickém kraji. Opatovec má asi 700 obyvatel. Je tam (tedy vlastně byla, v prosinci zavřela) hospoda a klasický krámek se smíšeným zbožím. Až se ten zavře, nezbude paní Novákové, které bylo letos osmdesát, nic jiného než jezdit na nákup do supermarketu. Z Opatovce je to 15 km, ale autobus jezdí jen několikrát denně. Paní Nováková si bude muset i kvůli nákupu nezbytných potravin udělat výlet nejmíň na půl dne. 

Máme jásat, že vláda „narovnala podnikatelské prostředí“ a tím zdecimovala venkov? Pan ministr Jurečka, byť všechny návrhy sám pomohl schvalovat, se teď začal tvářit jako zachránce. Přišel s nápadem dotovat venkovské obchody. Takže milí majitelé obchodů, vláda to s vámi má asi takhle: Něco funguje? Zregulujeme to a pořádně to zdaníme! Přestalo to fungovat? Dáme na to dotaci! Budete na nás závislí. 

Co si myslet o tom, když vláda nyní tvrdí, jak si uvědomuje, co EET a kontrolní hlášení, způsobují? Opozice na důsledky těchto nápadů upozorňovala od začátku. Tak masivní nástroj, jakým EET je, se neměl nikdy zavést. Daně se samozřejmě platit mají! Proč ale začínat se spravedlivým podnikatelským prostředím od těch nejmenších a zavírat oči nad velkými daňovými úniky? Vládní „zlepšováky“ se dnes tvrdě setkávají s realitou a na ignoranci koalice už doplácíme všichni. A pro venkov to platí tuplovaně.

Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09

Zdroj: Echo24.cz, 13. 3. 2017

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Markéta Pekarová Adamová
Témata:
Daňový systém, Venkov
TOP 09 Facebook Twitter YouTube G+ Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Michnův palác, budova č. 2
Újezd 450/40
118 00 Praha 1 - Malá Strana

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999
fax: 255 790 899

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí TOP 09

lenka.brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 932

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO SENÁT

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme