Zdravice Josepha Daula delegátům 4. celostátního Sněmu TOP 09

28. 11. 2015

Drahý pane předsedo Schwarzenbergu, drazí přátelé z TOP 09,

je mi potěšením se na vás v Praze obrátit s tímto přátelským vzkazem u příležitosti celostátního sněmu vaší strany. Dnes zvolíte své nové předsednictvo. Chci proto využít této příležitosti abych poděkoval tomu, kdo byl otcem, duší i symbolem vaší strany od jejího vzniku před šesti lety.

Drahý Karle,

můžeš být hrdý na práci, kterou jsi vykonal v době svého mandátu, i na dědictví, které předáváš svému nástupci. Doufám, že bude inspirován tvým nasazením a tvou oddaností evropským hodnotám a naší politické rodině. Je důležité, aby EPP mohla i nadále počítat s někým, kdo stejně jako ty horlivě brání naše hodnoty.

Byl jsi to ty, kdo vedl stranu v nitru naší velké politické rodiny. Vždy jsi uměl ukázat pevnost v zahraniční politice, v otázce ruské agrese na Ukrajině a sankcích, které následovaly, a v nezbytnosti jednotné evropské imigrační politiky, která zprostředkovává hodnoty solidarity a zodpovědnosti. I když opustíš předsednictví, doufáme, že s tebou budeme moci i nadále spolupracovat a těžit z tvých zkušeností.

Ale musím poděkovat celé vaší straně! Je to také díky vám, mí přátelé, a díky vašim výborným výsledkům od posledních evropských voleb, že EPP mohla zůstat přední politickou skupinou evropského parlamentu a získat pozice předsedy evropské komise a rady.

Vaši evropští zástupci musí i nadále být vašimi prostředníky v Evropě. Nové předsednictvo bude potřebovat jejich podporu při hledání jednotného evropského řešení problémů, které jsou společné pro všechny naše země.

Právě teď, více než kdy jindy potřebujeme silnou, sjednocenou a solidární Evropu, schopnou čelit řadě hrozeb, které nás obklopují.

Terorismus, imigrace, nestabilita za našimi hranicemi, to jsou jevy, které žádný jednotlivý stát není připraven řešit sám. Není to ústup k nacionalismu a uzavření hranic, které nám umožní čelit těmto hrozbám, ale rostoucí spolupráce našich policií, soudní moci a rozvědek a opravdová společná zahraniční, obranná a bezpečnostní politika EU, jak jsme navrhli na našem říjnovém kongresu v Madridu.

Takže přeji Vám všem dobrou volbu a mnoho úspěchů novému předsednictvu, se kterým jsem si jistý, budeme i nadále úzce spolupracovat!

Joseph Daul, předseda evropské lidové strany

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme