Projev Marka Ženíška

28. 11. 2009
Vážený pane předsedo, vážený 1. místopředsedo, vážené delegátky a delegáti, vážení hosté.

TOP 09 získala za několik měsíců sympatie několika statisíců obyvatel této země. Z politologického hlediska je to nevídaný úspěch a pokud podpora vydrží, dostane se jistě do učebnic. Je známo, že takovýto úspěch by nebyl pravděpodobně tak přímočarý, kdyby se ti ostatní, ale i celkové prostředí politiky, objektivně hodnoceno, nenacházelo přinejmenším v určité fázi krize.

Když jsem předevčírem vysvětloval redaktorovi z Financial Times, co znamená TOP 09, snažil jsem se mu vysvětlit, že právě ona 09 je v našem názvu velmi významná. Rok 2009 totiž mnohem více než ty ostatní indikuje, že určitá část politiky se skutečně nachází v krizi a my jsme se v tomto roce rozhodli na to reagovat tím, že nabízíme občanům této země alternativu. Alternativu, která pojmenovává problémy pravými jmény a nahlas říká, že bez reforem to nepůjde. Alternativu, jejíž lídři rozhodně nenadřadí vlastní zájmy nad zájmy této země. Alternativu, která svými kroky nebude poškozovat jméno ČR v zahraničí. Alternativu, která nebude rukojmím různých podnikatelských skupin.

Máme to privilegium být nadějí na změnu. Máme jedinečnou příležitost získat důvěru ještě více občanů, uspět v parlamentních, ale i v senátních a komunálních volbách a za pomoci našich nově zvolených primátorů, starostů a zastupitelů prosazovat náš program i na komunální úrovni. Máme také jedinečnou šanci být nejsilnější českou politickou stranou v největší politické frakci v Evropském parlamentu a je mi velkou ctí, že mohu být u toho.

Jsem přesvědčen, že, abychom nezklamali ty, kteří do nás vkládají naději, je především zapotřebí, abychom se příliš nerozhádali hned na začátku, abychom s velikou opatrností, na druhou stranu s velkou úctou ke všem zájemcům o členství, přijímali další členy, abychom vydrželi neslibovat všechno a všem a hlavně, jak jsem již zmínil, abychom nebyli lokaji různých lobystických a podnikatelských skupin. To je totiž to hlavní, co většině občanů této země nejvíce vadí a spoluvytváří to obraz české politiky po dvaceti letech od pádu komunismu.

Dámy a pánové, volby si může prohrát jedině každý sám. To často odpovídám kolegům z jiných stran, když nás očerňují a stěžují si, že kvůli nám prohrají volby. Platí to i pro nás, pokazit si to můžeme jedině sami. Věřím, že společnými silami uspějeme a že v parlamentních volbách získá TOP 09 mnohem větší počet hlasů, než je jen zapotřebí k tomu, abychom měli více než komunisté.

Pocházím z Plzně, jsem předsedou krajské organizace TOP 09 v Plzeňském kraji a od loňského roku zastávám funkci náměstka na ministerstvu spravedlnosti a přednáším politologii na dvou univerzitách. Bude mi ctí a zároveň velkým závazkem pro mne, když mi dáte při volbě důvěru.

Děkuji vám za pozornost.

Profil Marka Ženíška

Marek Ženíšek
V Praze dne 28. 11. 2009

Videa z Ustavujícího celostátního sněmu

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme