Volby 2010 do zastupitelstev obcí

pátek 15. a sobota 16. října

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech. Volič muže vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Muže pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce.

Chci hlasovat pro volební stranu

Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku TOP 09, postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaší obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran. Takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem TOP 09 a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasu se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaší obci k dispozici. V této variante si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vyhledávání kandidátek

Abyste mohli zjistit, zda u Vás TOP 09 kandiduje, připravili jsme vyhledávání kandidátek. Můžete hledat rovnou dle názvu konkrétního území (funguje na příč všemi kategoriemi od obcí, přes města, statutární města a Prahu až po městské části a obvody) nebo nechat si vypsat kandidátky v určitém kraji či okrese.

Kraj: Okres:
Obec:
Městská část:
Statusy území:
Kandidátka:

TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí mají kandidátky ve více než tisícovce obcí

TOP 09 uzavřela strategické partnerství s hnutím Starostové a Nezávislí, které spočívá ve vzájemné podpoře při volbách do obecních zastupitelstev. Dohromady bude kandidátka TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí ve více než 1150 obcích, což představuje tisíce kandidátů. Hnutí Starostové a Nezávislí bude mít téměř 500 kandidátek a TOP 09 více než 700. Ve spoustě obcí je kandidátka TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí společná. V několika desítkách obcí bude jak kandidátka TOP 09, tak kandidátka hnutí Starostové a Nezávislí. Všude, kde jsou obě kandidátky, k tomu došlo po vzájemné dohodě. „Ve více než padesáti místech jsme se rozhodli přivést do komunální politiky co nejvíce místních občanů a umožnili kandidaturu jak za hnutí Starostové a Nezávislí, tak za TOP 09. Ostatně volič stejně obdrží jen jeden volební lístek a může si zastupitelstvo složit skutečně napříč politickým spektrem. Bude jen dobře, že se zájem o volby a dění v naší zemi mezi občany zase o trochu zvýší,“ říká předseda hnutí Starostové a Nezávislí Petr Gazdík.

Seznam obcí, kde bude kandidovat TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí naleznete v tomto souboru. Je možné, že ještě dojde k úpravě či aktualizaci tohoto rozsáhlého seznamu.

Články týkající se voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010

Volby:
Kraj: Okres:
Obec:
Městská část:
Statusy území:
Kandidátka:
Kandidát:
Hlavní obrázek, ke článku Poslanec MUDr. Michal Janek vysvětluje seniorům zdravotnickou reformu

Poslanec MUDr. Michal Janek vysvětluje seniorům zdravotnickou reformu

6.1.2012

Krátce po novém roce začal poslanec PS PČR MUDr. Michal Janek navštěvovat kluby seniorů a podobná zařízení v Pošumaví, aby seniorům vysvětlil zdravotnickou reformu a zodpověděl jejich otázky týkající se zdravotnictví a jeho působení v poslanecké sněmovně.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku Učitelé z Vejprnic podpořili hazard vedle školy

Učitelé z Vejprnic podpořili hazard vedle školy

16.12.2011

Při včerejším jednání zastupitelstva ve Vejprnicích odmítla většina zastupitelů přijmout vyhlášku, která by zcela zakazovala výherní automaty v obci. Návrh zastupitele Ladislava Vostrého (TOP 09) starosta obce Pavel Karpíšek (ODS) označil za populistický. Podle Karpíška v obci údajně problémy vázající se k hazardním hrám neexistují, a tudíž není třeba je řešit.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku Konec hazardu ve Vejprnicích?

Konec hazardu ve Vejprnicích?

14.12.2011

Zastupitel Ladislav Vostrý (TOP 09) navrhl na program zítřejšího jednání zastupitelstva ve Vejprnicích přijmout vyhlášku zakazující zcela výherní automaty v obci. Přijetí této vyhlášky by umožnilo neobnovení již vydaných licencí na provozování hazardních her na katastrálním území obce Vejprnice a jejich úplný zákaz do konce roku 2014.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku Je územní plán cár papíru?

Je územní plán cár papíru?

29.11.2011

Při přečtení krátkého článku hodnotícího územní plánování ve stotisícovém  Hradci Králové, ve městě měřítkem podobném Plzni, jsem se musel zamyslet nad srovnáním s Plzní. Hradec Králové má svůj současný územní plán od roku 2000 a připomínkovacím řízením prošly změny pro celkem 103 lokality. Plzeň má svůj územní plán od roku 1995 a komise Koncepce a rozvoje analyzující změny územního plánu projednává změny s čísly přes 1000, kdy každá změna značí jednu změněnou lokalitu.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku Rok koalice: Negativa jednoznačně převládají

Rok koalice: Negativa jednoznačně převládají

28.11.2011

Roční hodnocení koalice ČSSD a ODS vyznívá z našeho pohledu jednoznačně negativně. Důvodem snad není ani tak to, že jako opoziční strana hledáme hlavně negativa, důvodem je nesourodost obou politických stran a jejich často chaotické a bohužel i nekompetentní rozhodování. Lze nalézt i pozitiva, těch je ale po hříchu úplné minimum. Namátkou např. vyhlášení urbanistické soutěže na širší centrum města, záměr zpracovat souborné dějiny Plzně a otevřít Loosovy interiéry veřejnosti nebo to, že koalice přes některé tlaky, nedokázala částečně zprivatizovat Plzeňskou teplárnu.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku TOP 09: Klatovští zastupitelé vyslovili jasné NE hazardu

TOP 09: Klatovští zastupitelé vyslovili jasné NE hazardu

23.11.2011

Zastupitelstvo města Klatovy schválilo na svém posledním zasedání dne 15. listopadu 2011 obecně závaznou vyhlášku č. 6/2011, která zakazuje „hazard“ plošně na celém území města včetně integrovaných obcí. Do konce roku 2014 by tak měly všechny výherní hrací přístroje z města zmizet.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku Je cosi shnilého v centrálním obvodu plzeňském

Je cosi shnilého v centrálním obvodu plzeňském

9.11.2011

Je tomu již rok co působím ve třetím plzeňském obvodě jako opoziční neuvolněný zastupitel. Naše TOP 09 obsadila v zastupitelstvu pěkných 6 míst a spolu s dalšími lokálními plzeňskými stranami (Pravá volba pro Plzeň a Plzeňská aliance) tvoří jádro opozice. Do opozice se „bohužel“ moc nedá počítat KSČM, která většinou tradičně hlasuje jednotně s koalicí ODS a ČSSD.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku Kontroverzní parkovací plochy na Doubravce mohou konečně dojít rozuzlení

Kontroverzní parkovací plochy na Doubravce mohou konečně dojít rozuzlení

9.11.2011

Tento čtvrtek (10. 11. 2011) má zastupitelstvo města Plzně jedinečnou možnost schválit realizaci kontrolních sond dlouhodobě kritizovaných parkovišť v Popelnicové ulici ve čtvrtém plzeňském obvodě. Sondy dokáží potvrdit, nebo vyvrátit více než rok trvající pochyby o rozsahu odvedených prací, zda souhlasí skutečně vykonané s fakturovanými. Parkoviště stála celkem 5 292 368, 40 Kč vč. DPH.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku TOP 09: Diskuse potvrdila, že občané nechtějí v Plzni žádné hrací automaty

TOP 09: Diskuse potvrdila, že občané nechtějí v Plzni žádné hrací automaty

3.11.2011

Ve středu 2.11.2011 zaplnili plzeňskou kavárnu Inkognito občané zajímající se o problematiku hazardu v Plzni. Konala se tam 2. ze série besed pořádaná plzeňskou TOP 09. Diskuzi vedl zastupitel města Plzně a místopředseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule, který zmínil jak současný stav, tak připravované legislativní změny a možnosti regulace hazardu. Opomenuta nebyla ani rizika, sociálně patologické jevy a jejich dopady na společnost.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
Hlavní obrázek, ke článku TOP 09 vítá vyřešení situace v Plzeňské teplárenské, a.s.

TOP 09 vítá vyřešení situace v Plzeňské teplárenské, a.s.

14.10.2011

V úterý 11. října v pozdních večerních hodinách doporučila pracovní komise zastupitelstva Radě města Plzně přijmout nabídku společnosti Sokolovská uhelná na desetileté dodávky hnědého uhlí do městské společnosti Plzeňská teplárenská, a.s. (PT), a to bez nároků na získání majetkového podílu.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy
 < 12345    ...10    ...5152  >Články 21 - 30 z 514

Doporučit e-mailem

Vaše adresa:
Na adresu:
Vzkaz:
c-a-p-t-c-h-a-c-0-d-e
Vygeneruj nový
Prosím opište kód:  

Výsledky

TOP 09 a Starostové a nezávislí získali přes 3800 mandátů

Hlavní obrázek, ke článku TOP 09 a Starostové a nezávislí získali přes 3800 mandátů
18.10.2010

Dohromady TOP 09 a Starostové a nezávislí získali přes 3800 mandátů a skončili třetí.

Výzva Karla Schwarzenberga k volbám

Po několika měsících se na Vás obracím s laskavou žádostí: nepodceňte volby do Senátu a místních zastupitelstev, které se budou konat již tento týden. Prosím Vás, jděte k volbám.

Voting of Nationals of Other States in the Municipal Election

Do you have permanent residence in the Czech Republic and are you a citizen of an EU Member State? Then you have a right under Section 4 (1) of Act No. 491/2001 Coll., on Municipal Council Elections, to vote in the municipal election. What do you have to do to be eligible?

Copyright © 2009-2015  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena