Volby 2010 do zastupitelstev obcí

pátek 15. a sobota 16. října

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech. Volič muže vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Muže pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce.

Chci hlasovat pro volební stranu

Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku TOP 09, postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaší obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran. Takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem TOP 09 a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasu se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaší obci k dispozici. V této variante si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vyhledávání kandidátek

Abyste mohli zjistit, zda u Vás TOP 09 kandiduje, připravili jsme vyhledávání kandidátek. Můžete hledat rovnou dle názvu konkrétního území (funguje na příč všemi kategoriemi od obcí, přes města, statutární města a Prahu až po městské části a obvody) nebo nechat si vypsat kandidátky v určitém kraji či okrese.

Kraj: Okres:
Obec:
Městská část:
Statusy území:
Kandidátka:

TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí mají kandidátky ve více než tisícovce obcí

TOP 09 uzavřela strategické partnerství s hnutím Starostové a Nezávislí, které spočívá ve vzájemné podpoře při volbách do obecních zastupitelstev. Dohromady bude kandidátka TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí ve více než 1150 obcích, což představuje tisíce kandidátů. Hnutí Starostové a Nezávislí bude mít téměř 500 kandidátek a TOP 09 více než 700. Ve spoustě obcí je kandidátka TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí společná. V několika desítkách obcí bude jak kandidátka TOP 09, tak kandidátka hnutí Starostové a Nezávislí. Všude, kde jsou obě kandidátky, k tomu došlo po vzájemné dohodě. „Ve více než padesáti místech jsme se rozhodli přivést do komunální politiky co nejvíce místních občanů a umožnili kandidaturu jak za hnutí Starostové a Nezávislí, tak za TOP 09. Ostatně volič stejně obdrží jen jeden volební lístek a může si zastupitelstvo složit skutečně napříč politickým spektrem. Bude jen dobře, že se zájem o volby a dění v naší zemi mezi občany zase o trochu zvýší,“ říká předseda hnutí Starostové a Nezávislí Petr Gazdík.

Seznam obcí, kde bude kandidovat TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí naleznete v tomto souboru. Je možné, že ještě dojde k úpravě či aktualizaci tohoto rozsáhlého seznamu.

Články týkající se voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010

Volby:
Kraj: Okres:
Obec:
Městská část:
Statusy území:
Kandidátka:
Kandidát:
Hlavní obrázek, ke článku Město už nesmí přešlapovat, ale rozhodnout se

Město už nesmí přešlapovat, ale rozhodnout se

Dotaci na rekonstrukci slovanské porodnice jsme vyjednali, teď je nutné budovu převzít a dát jí novou budoucnost

9.3.2012

„Dotaci na rekonstrukci slovanské porodnice jsme vyjednali, teď je nutné budovu převzít a dát jí novou budoucnost. Vedení města přešlapuje na místě a rozhodnutí o budoucnosti bývalé porodnice stále oddaluje. Nejedná se státem, nepodalo žádost o dotaci. Čas ubíhá a nelze čekat věčně,“ kritizuje postoj plzeňské radnice místostarosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Jan Fluxa (TOP 09).

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku V zaplněném Inkognitu se diskutovalo o globální ekonomické krizi

V zaplněném Inkognitu se diskutovalo o globální ekonomické krizi

8.3.2012

Kavárnu Inkognito zaplnili ve středu 7. března v podvečer zejména studenti, kteří se zúčastnili další ze série pravidelných debat pořádaných plzeňskou TOP 09. Tentokrát se diskutovalo o ekonomické krizi, euru a postavení České republiky v EU. Besedu vedl Ing. et Ing. Miloš Nový, zastupitel TOP 09 v Plzni na Slovanech a zároveň emeritní děkan Fakulty ekonomické ZČU.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku TOP 09: Zásadně proti hernám v centru města

TOP 09: Zásadně proti hernám v centru města

ODS, ČSSD, KSČM = koalice pro hazard

2.3.2012

ODS a ČSSD však za asistence KSČM podporují herny v centru města téměř bez regulace.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku Plzeň? Evropské hlavní město kultury 2015! … a ráj gamblerů

Plzeň? Evropské hlavní město kultury 2015! … a ráj gamblerů

16.2.2012

Na posledním jednání zastupitelstva plzeňského centrálního obvodu, se rozhodovalo o postoji k připravované městské vyhlášce o regulaci hazardu. Nový zákon o loteriích dal obcím do ruky mocný nástroj, kterým mohou jak časově tak místně omezit provozování tzv. heren.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku Koalice s podporou zastupitelů KSČM podpořila hazard v centru Plzně

Koalice s podporou zastupitelů KSČM podpořila hazard v centru Plzně

14.2.2012

Zastupitelstvo přijalo usnesení, ve kterém se vyslovilo pro zachování heren v centru města.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku STOP HERNÁM V CENTRU PLZNĚ

STOP HERNÁM V CENTRU PLZNĚ

10.2.2012

Přijďte svou účastí podpořit zákaz hazardu v centrálním plzeňském obvodu a sdělit Váš názor svým zastupitelům.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku Vedení plzeňského centrálního obvodu nechce usnadnit parkování svým obyvatelům

Vedení plzeňského centrálního obvodu nechce usnadnit parkování svým obyvatelům

8.2.2012

Spor o to, zda rozšířit zóny placeného stání, rozdělil vedení města a městského obvodu Plzeň 3. Na obou místech přitom vládnou společně zástupci stejných politických stran - ODS a ČSSD. TOP 09 spor vedení města a obvodu považuje za oddalování problému, který je třeba urychleně řešit. TOP 09 jednoznačně podporuje lepší podmínky pro občany města Plzně.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku Špitálský les zůstane lesem

Špitálský les zůstane lesem

30.1.2012

Doubraveckým opozičním zastupitelům TOP 09 se ve čtvrtek podařilo zachránit Špitálský les před „megalomanským“ projektem Sportparku, jež nechala připravit ODS za své vlády. Po poměrně komplikovaném hlasování byl projekt Špitálský les vyřazen z registru investic.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku Doubravecká TOP 09 navrhla odvolat místostarostu Mádra, ODS a ČSSD to však neumožnily ani projednat

Doubravecká TOP 09 navrhla odvolat místostarostu Mádra, ODS a ČSSD to však neumožnily ani projednat

28.1.2012

Doubravečtí zastupitelé za TOP 09 ve čtvrtek 26. ledna 2012 na jednání zastupitelstva navrhli bod jednání, v rámci kterého by byla projednána odpovědnost Ing. Mádra (ODS) v souvislosti se vzniklou škodou a podvodem při stavbě parkoviště v Popelnicové ulici.

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
Hlavní obrázek, ke článku Pozvánka na debatu: PLZEŇ KULTURNÍ?

Pozvánka na debatu: PLZEŇ KULTURNÍ?

25.1.2012

Vážení členové a podporovatelé TOP 09,

jménem plzeňské TOP 09 Vás srdečně zvu na besedu s občany, která se koná ve středu 1. 2. 2012 od 18:00 v kavárně Inkognito, Husova 24, Plzeň.

Název debaty, kterou povede místopředseda plzeňské TOP 09 a zastupitel Michal Vozobule, je Plzeň kulturní?

»»»
Cesta: Regiony  >  Plzeňský kraj  >  Tiskové zprávy a mediální výstupy
 < 1234    ...10    ...5152  >Články 11 - 20 z 519

Doporučit e-mailem

Vaše adresa:
Na adresu:
Vzkaz:
c-a-p-t-c-h-a-c-0-d-e
Vygeneruj nový
Prosím opište kód:  

Výsledky

TOP 09 a Starostové a nezávislí získali přes 3800 mandátů

Hlavní obrázek, ke článku TOP 09 a Starostové a nezávislí získali přes 3800 mandátů
18.10.2010

Dohromady TOP 09 a Starostové a nezávislí získali přes 3800 mandátů a skončili třetí.

Výzva Karla Schwarzenberga k volbám

Po několika měsících se na Vás obracím s laskavou žádostí: nepodceňte volby do Senátu a místních zastupitelstev, které se budou konat již tento týden. Prosím Vás, jděte k volbám.

Voting of Nationals of Other States in the Municipal Election

Do you have permanent residence in the Czech Republic and are you a citizen of an EU Member State? Then you have a right under Section 4 (1) of Act No. 491/2001 Coll., on Municipal Council Elections, to vote in the municipal election. What do you have to do to be eligible?

Copyright © 2009-2016  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena