Místní organizace TOP 09 v Moravskoslezském kraji:

Pavera: Chránit zemědělskou půdu lze i bez dopadů na rodiny a obce

25. 5. 2016
Zvýšení cen za vynětí z půdního fondu dopadlo na rodiny i obce. Tento problém by měla zmírnit schválená novela zákon, kterou jsem spoluprosazoval.
Číst více

Kalousek: Tam, kde neplatí zákony pro všechny, začíná totalita

20. 5. 2016
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek dnes v Moravskoslezském kraji navštívil Vědeckotechnický park 4Medical Innovation v Ostravě, který je chloubou českého vědeckého výzkumu. Setkal se také s rektorem Slezské univerzity, starostkou Kravař a odpoledne diskutoval se studenty, podporovateli a členy TOP 09 v Příboře. Zúčastnil se rovněž zahájení festivalu Janáčkův Máj v Ostravě. 
Číst více

Pavera: Za neschopnost vlády opět zaplatí občané

16. 5. 2016
Situace kolem OKD jen ukazuje, jak je stávající vládní garnitura nepřipravená na řešení podobných situací. Její chyby budeme ještě dlouho draze splácet. V případě OKD navíc Bohuslav Sobotka jen sklízí plody zcela zvláštní a zásadně chybné privatizace dolů, o kterou se zasadil v roce 2004. Naprosto totiž zapomněl v rámci smluv nastavit povinnosti vlastníka OKD (původně pana Bakaly a nyní společnosti Ad Hoc Group) při správě a následném útlumu dolů. 
Číst více

Příbor získal titul Historické město roku 2015

4. 5. 2016
Po několika účastech ve finále ankety Příbor konečně „proměnil“ tu poslední v zisk prestižní ceny. Zásluhu na tom má i dlouhodobá koncepční snaha místního sdružení TOP 09 o obnovu zchátralých kulturních památek.
Číst více

Silou rozumu, slušnosti a férovosti aneb Proč jsem členem TOP 09

26. 4. 2016
Pro letošní kampaň před senátními a krajskými volbami si TOP 09 zvolila slogan „silou rozumu“. Myslím si, že volba tohoto hesla byla velice šťastná, protože mnoho aktuálních témat v dnešní společnosti svádí a vede k vyhrocené polarizaci názorů. Od ní je již jen krůček ke vzájemným emotivním, osobním a nenávistným útokům názorových protistran. 
Číst více

Frýdek-Místek nebo Palermo?

22. 4. 2016
V posledních týdnech se v médiích často objevovala dvě největší města našeho okresu, a to Frýdek-Místek a Třinec. Ten je zmiňován vždy v pozitivním světle, ať již zapojením do konceptu Smart City, nebo záviděníhodnou první příčkou v průzkumu Město pro byznys, čímž se stal Třinec nejpřívětivějším městem pro podnikání v okrese.
Číst více

Pavera: Pustí nás ministr Jurečka do lesa?

18. 4. 2016
Kdo se bojí, nesmí do lesa, říká se. Teď to ale vypadá, že bychom se měli bát všichni, že nás ministr Jurečka do lesa nepustí. 
Číst více

Vláda by měla nastavit jasná pravidla hrazení péče

14. 4. 2016
Nedostatek sester, nejasná pravidla kdo a co hradí, nerovnost v systému zdravotní péče; tak to jsou základní problémy dnešního zdravotnictví a zejména neziskových organizací, které poskytují zdravotní péči v pobytových sociálních službách. Bez nich by přitom stát nemohl dostat těm nejzákladnějším závazkům, které má vůči občanům. Řešení přitom existuje, ale vypadá to, že na vládní úrovni zatím chybí vůle cokoliv zásadně měnit.
Číst více

Starostové v čele s Paverou vedou TOP 09 do voleb

8. 4. 2016
Hned tři zkušené starosty na čelných místech nabídne krajská kandidátka TOP 09 pro volby do krajského zastupitelstva. Lídrem je Herbert Pavera. Dlouholetý starosta Bolatic a poslanec svůj tým představil v rámci tradičního Jarního plesu TOP 09.
Číst více

TOP 09: Nebezpečné výroky komunistů a ČSSD ohrožují naší bezpečnost

6. 4. 2016
Někteří politici v Ostravě chtějí zrušit Dny NATO. Rádoby ekonomické důvody zastíňují skutečnost, že se jedná o prestižní záležitost s mezinárodním věhlasem, který se našemu kraji několikanásobně vrátí. 
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 13 14   > Články 1 - 10 z 131

Copyright © 2009-2016  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek