Městská část Brno-Židenice

Hlavní obrázek, ke článku Radnice opraví smuteční síň

Radnice opraví smuteční síň

25.3.2015

Radnice v městské části Brno-Židenice chce dát opravit smuteční síň, která je už sedm let zavřená kvůli špatnému stavu.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Podaří se ji zachránit?

Podaří se ji zachránit?

16.3.2015

Prší do ní, opadává její kamenný obklad, torza uměleckých děl se válí po zemi, místy se dovnitř prodrala zeleň, z atiky roste bříza. Řeč není o fotbalovém stadionu či hotelu Avion, ale o stavbě nemenšího významu, židenické smuteční síni. Návrh pochází z dílny nestora brněnské architektury, pana prof. Ing. arch. Ivana Rullera, autora staveb jako je hala Rondo, Ingstav, pavilonu E na BVV,  či spoluautora projektu Janáčkova divadla Brno.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Radnice Židenic chce opravit smuteční síň. Za šestnáct milionů.

Radnice Židenic chce opravit smuteční síň. Za šestnáct milionů.

16.3.2015

Brno – Radnice v městské části Brno-Židenice chce dát opravit smuteční síň, která je už sedm let zavřená kvůli špatnému stavu. Patří sice magistrátu, ale městská část, která ji má na svém území, se ji bude snažit získat do péče, řekl dnes novinářům místostarosta Petr Kunc (TOP 09). Podle něj by oprava mohla stát kolem 16 milionů korun a hotová by mohla být za dva až tři roky. Městská část spolu s magistrátem připravila žádost o dotaci na rekonstrukci z Operačního programu životní prostředí.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Bez bariér vystoupí cestující z tramvaje v Juliánově za rok

Bez bariér vystoupí cestující z tramvaje v Juliánově za rok

3.3.2015

Brno-Židenice - Chybějící přechod a příliš vysoké obrubníky u tramvajových a autobusových zastávek. To je důvod k rekonstrukci v brněnských Židenicích u smyčky tramvaje číslo devět.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Na místo trestu čisté Židenice

Na místo trestu čisté Židenice

16.2.2015

Spáchali trestný čin. Český právní systém jim umožňuje udělit alternativní trest – obecně prospěšné práce. Tyto práce, prospěšné pro společnost, vykonávají odsouzení bezplatně ve svém volném čase. Městská část Brno-Židenice je teď chce více zapojit do revitalizace zeleně a úklidu veřejného prostranství.

 

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Obecní zpravodaj jako moderní komunikační médium

Obecní zpravodaj jako moderní komunikační médium

16.2.2015

Obecní zpravodaj sloužil řadu let jako hlásná trouba vládnoucí koalice. To však chce stávající složení radnice změnit. Nebojí se sebekritiky ani kritiky občanů a chce plně využít prostor, které jim obecní periodikum nabízí.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Petr Kunc: zrušení aktualizace územního plánu není důvod k radosti

Petr Kunc: zrušení aktualizace územního plánu není důvod k radosti

26.1.2015

Krajský soud v pátek zrušil aktualizaci brněnského územního plánu, kterou loni v červnu schválili zastupitelé. Podle odpůrců, umožňovala norma legalizaci černých staveb či výstavbu v plochách zeleně. Petr Kunc, místostarosta MČ Brno-Židenice, s rozhodnutím soudu nesouhlasí.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Rozbahněná hřiště, posilovací stroje u dálnice a lavička za 50 000 korun

Rozbahněná hřiště, posilovací stroje u dálnice a lavička za 50 000 korun

16.1.2015

Ptám se proč. Za poslední čtyři roky minulé vedení radnice sice prakticky nenechalo opravit žádná dětská hřiště, loni před volbami se naopak s plánovanými rekonstrukcemi hřišť roztrhl pytel.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Pracujeme

Pracujeme

24.11.2014

Petr Kunc - první týdny ve funkci místostarosty městské části Brno-Židenice. 

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Promarněné roky

Promarněné roky

13.8.2014

Končí jedno volební období a je tedy čas bilancovat. I když od opozice se chvála nečeká, kdyby bylo co chválit, udělali bychom to. Stačí však letmý pohled a krátká procházka po Židenicích a každý má jasno. Přestože oproti jiným volebním obdobím kde stačili 2 místostarostové, jsme v tomto období měli místostarosty 3 a ještě placeného radního, na stavu naší obce to vidět rozhodně není. 

»»»


1234  >Články 1 - 10 z 36
Copyright © 2009-2015  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena