Městská část Brno-Židenice

Hlavní obrázek, ke článku Na místo trestu čisté Židenice

Na místo trestu čisté Židenice

16.2.2015

Spáchali trestný čin. Český právní systém jim umožňuje udělit alternativní trest – obecně prospěšné práce. Tyto práce, prospěšné pro společnost, vykonávají odsouzení bezplatně ve svém volném čase. Městská část Brno-Židenice je teď chce více zapojit do revitalizace zeleně a úklidu veřejného prostranství.

 

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Obecní zpravodaj jako moderní komunikační médium

Obecní zpravodaj jako moderní komunikační médium

16.2.2015

Obecní zpravodaj sloužil řadu let jako hlásná trouba vládnoucí koalice. To však chce stávající složení radnice změnit. Nebojí se sebekritiky ani kritiky občanů a chce plně využít prostor, které jim obecní periodikum nabízí.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Petr Kunc: zrušení aktualizace územního plánu není důvod k radosti

Petr Kunc: zrušení aktualizace územního plánu není důvod k radosti

26.1.2015

Krajský soud v pátek zrušil aktualizaci brněnského územního plánu, kterou loni v červnu schválili zastupitelé. Podle odpůrců, umožňovala norma legalizaci černých staveb či výstavbu v plochách zeleně. Petr Kunc, místostarosta MČ Brno-Židenice, s rozhodnutím soudu nesouhlasí.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Rozbahněná hřiště, posilovací stroje u dálnice a lavička za 50 000 korun

Rozbahněná hřiště, posilovací stroje u dálnice a lavička za 50 000 korun

16.1.2015

Ptám se proč. Za poslední čtyři roky minulé vedení radnice sice prakticky nenechalo opravit žádná dětská hřiště, loni před volbami se naopak s plánovanými rekonstrukcemi hřišť roztrhl pytel.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Pracujeme

Pracujeme

24.11.2014

Petr Kunc - první týdny ve funkci místostarosty městské části Brno-Židenice. 

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Promarněné roky

Promarněné roky

13.8.2014

Končí jedno volební období a je tedy čas bilancovat. I když od opozice se chvála nečeká, kdyby bylo co chválit, udělali bychom to. Stačí však letmý pohled a krátká procházka po Židenicích a každý má jasno. Přestože oproti jiným volebním obdobím kde stačili 2 místostarostové, jsme v tomto období měli místostarosty 3 a ještě placeného radního, na stavu naší obce to vidět rozhodně není. 

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Radnice promarnila další šanci

Radnice promarnila další šanci

10.6.2014

Smogová situace kolem hlavního dopravního tahu Svatoplukova-Gajdošova je již dlouho dobu tristní. Radnice svoji nečinnost obhajuje komplikací ve výstavbě velkého městského okruhu. Bez ohledu na plánovaný harmonogram výstavby Vinohradských tunelů by však měla městská část dbát o zdravé životní prostředí pro své obyvatele. Jedna z velkých příležitostí, jak omezit prašnost je využití samosběrných a čistících (kropících) vozů. Nákup takového stroje není levnou záležitostí, lze však na něj čerpat dotace z operačního programu životní prostředí a to až do výše 90% pořizovací ceny vozu. 

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Ztracené Židenice - skautská vyhlídka

Ztracené Židenice - skautská vyhlídka

13.3.2014

Každá obec má svá tajná, záhadná místa, taková svoje Stínadla a naše Židenice jich dokonce mají hned několik. Jednomu z nich se říká „Skautská vyhlídka“. Je k nevíře, že ona úzká klikatá cesta která vede z ulice Hrozňatova k židenickému hřbitovu, má své jméno, které je dokonce zaneseno v mapách města. Jmenuje se „Ve Vinohradech“ a prochází kolem zahrádek, bývalých vinohradů. 

»»»

Židenice snižují plochu zeleně

22.2.2013

Přes značný odpor opozice i občanů se radnice v Brně- Židenicích rozhodla vyjmout z významné zeleně 500m2 Tyršova parku a park na rohu ulic Zábrdovická a Kuldova. V případě parku Kuldova TOP 09-Židenice souhlasí s nutností tuto lokalitu řešit, avšak na rozdíl od radnice zásadně trvá na zachování stávajícího podílu zeleně. Původně předložený návrh, který uvedenou lokalitu měnil výhradně na parkoviště, tuto podmínku nesplňoval a současně také nerespektoval ochranná pásma technické infrastruktury. Je pro mě však zcela nepochopitelné, že se velká koalice spolu se Zelenou pro Židenice rozhodla zrušit část Tyršova parku, aby tím umožnila developerovi vybudovat sjezd na ulici Gajdošova.

»»»

Židenická radnice ruší parky, aby vyšla vstříc záměrům developera

22.2.2013

Z aktualizovaného harmonogramu výstavby VMO vyplývá posunutí termínu realizace Vinohradských tunelů až o 15 let. Tato skutečnost má zásadní vliv na životní prostředí v nyní nejexponovanější obydlené části  velkého městského okruhu (VMO), kterou je ulice Svatoplukova a Gajdošova. Počet vozidel, která tudy denně projedou, se blíží hranici 45 tis, hodnoty znečištění polétavým prachem a oxidy dusíku jsou jedny z nejvyšších v celém městě Brně. Naděje na brzké řešení tohoto problému se s ohledem na tristní finanční situaci limitně blíží nule. Jediná šance, jak hodnoty zdraví škodlivých produktů dopravy alespoň trochu zmírnit, je zachování a podpora zeleně kolem tohoto významného dopravního tahu. Proto se jako zcela nepochopitelný jeví záměr radnice v Brně- Židenicích snížit podíl významné zeleně v této městské části, dokonce přímo v lokalitě Gajdošova.

»»»


1234  >Články 1 - 10 z 32
Copyright © 2009-2015  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena