Městská část Brno-Židenice

Hlavní obrázek, ke článku Informujete pozdě, tvrdí lidé i radnice

Informujete pozdě, tvrdí lidé i radnice

3.6.2015

Pokaždé je to stejné. Vždy v létě čeká Brňany množství oprav, které jim zkomplikují cestu k bydlišti i ztíží hledání parkovacího místa u domovů. Často o plánovaných opravách nevědí a nemají se to kde dozvědět. Na pozdní informování si stěžují také některé radnice.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku V židenických budkách žijí sýkory

V židenických budkách žijí sýkory

15.5.2015

Většina ptačích budek, které radní brněnských Židenic v městské části rozmístili, už je obsazená.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Židenická radnice přispívá k ochraně životního prostředí

Židenická radnice přispívá k ochraně životního prostředí

27.4.2015

V rámci revitalizace zeleně na Bílé hoře byly vykáceny staré suché stromy, které uvolnily místo novým sazenicím. Ve starých stromech však často hnízdí ptáci. Aby nepřišli o možnost hnízdění ve „své“ lokalitě, rozhodla se zde obec umístit ptačí budky. Uvažuje se také o zřízení obecního včelstva.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Zaparkuj a jeď v Židenicích

Zaparkuj a jeď v Židenicích

19.4.2015

Zastupitelstvo města Brna odsouhlasilo vypracování studie na vytvoření systému Park & Ride (Zaparkuj a jeď) na ulici Ostravská. Ti, kteří do Brna přijíždí po ulici Ostravská, zde budou moci zaparkovat svůj automobil a pohodlně přestoupit na veřejnou dopravu. Vyhnou se tím přecpaným ulicím a komplikovanému parkování.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Peníze z dotací přinesou rozvoj Židenic

Peníze z dotací přinesou rozvoj Židenic

16.4.2015

První pomoc židenické smuteční síni, osazení zeleně v ulici Svatoplukova a zateplení významných budov naší obce včetně Dělnického domu, díky finančním prostředkům z dotací mohou Židenice pokrýt nejodkladnější opravy a úpravy svého prostředí.

 

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Radnice opraví smuteční síň

Radnice opraví smuteční síň

25.3.2015

Radnice v městské části Brno-Židenice chce dát opravit smuteční síň, která je už sedm let zavřená kvůli špatnému stavu.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Podaří se ji zachránit?

Podaří se ji zachránit?

16.3.2015

Prší do ní, opadává její kamenný obklad, torza uměleckých děl se válí po zemi, místy se dovnitř prodrala zeleň, z atiky roste bříza. Řeč není o fotbalovém stadionu či hotelu Avion, ale o stavbě nemenšího významu, židenické smuteční síni. Návrh pochází z dílny nestora brněnské architektury, pana prof. Ing. arch. Ivana Rullera, autora staveb jako je hala Rondo, Ingstav, pavilonu E na BVV,  či spoluautora projektu Janáčkova divadla Brno.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Radnice Židenic chce opravit smuteční síň. Za šestnáct milionů.

Radnice Židenic chce opravit smuteční síň. Za šestnáct milionů.

16.3.2015

Brno – Radnice v městské části Brno-Židenice chce dát opravit smuteční síň, která je už sedm let zavřená kvůli špatnému stavu. Patří sice magistrátu, ale městská část, která ji má na svém území, se ji bude snažit získat do péče, řekl dnes novinářům místostarosta Petr Kunc (TOP 09). Podle něj by oprava mohla stát kolem 16 milionů korun a hotová by mohla být za dva až tři roky. Městská část spolu s magistrátem připravila žádost o dotaci na rekonstrukci z Operačního programu životní prostředí.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Bez bariér vystoupí cestující z tramvaje v Juliánově za rok

Bez bariér vystoupí cestující z tramvaje v Juliánově za rok

3.3.2015

Brno-Židenice - Chybějící přechod a příliš vysoké obrubníky u tramvajových a autobusových zastávek. To je důvod k rekonstrukci v brněnských Židenicích u smyčky tramvaje číslo devět.

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Na místo trestu čisté Židenice

Na místo trestu čisté Židenice

16.2.2015

Spáchali trestný čin. Český právní systém jim umožňuje udělit alternativní trest – obecně prospěšné práce. Tyto práce, prospěšné pro společnost, vykonávají odsouzení bezplatně ve svém volném čase. Městská část Brno-Židenice je teď chce více zapojit do revitalizace zeleně a úklidu veřejného prostranství.

 

»»»


12345  >Články 1 - 10 z 42
Copyright © 2009-2015  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena