Rudolf Chlad

poslanec Parlamentu ČR za Karlovarský kraj (TOP 09)

Rudolf Chlad se narodil 24. prosince 1947 v Plzni. Dětství strávil v Karlových Varech, kde také chodil do základní školy.

Svému původnímu povolání stavebního projektanta se věnoval do roku 1973, kdy se s manželkou přestěhoval z Karlových Varů na blízký Boží Dar. Potom krátce pracoval pro Služby Loučná jako stavební dozor při výstavbě lyžařských vleků na Klínovci. To už byl dobrovolným členem Horské služby (HS) a posléze se stal jejím profesionálním pracovníkem. Vystudoval dálkově tělovýchovnou nástavbu ČSTV a jako terénní pracovník HS pracoval na Klínovci a Božím Daru do roku 1988, kdy začal pracovat jako náčelník HS v oblasti Krušné hory. Později strávil několik období ve funkci republikového náčelníka HS.
Od ledna 2010 je v důchodu.

Průběžně přednášel a stále přednáší na téma práce HS a poskytování první pomoci. Zároveň prosazuje příhraniční pomoc v praxi – „…záchrana lidského života a ochrana zdraví a majetku člověka nesmí znát pojem hranice, včetně státních“, říká. Inicioval zařazení HS do IZS ČR.

Věnuje se také ekologii, je předsedou ekologického sdružení Rosnatka, hnutí Brontosaurus, které se v minulosti podílelo na výstavbě a údržbě naučných stezek a v současnosti spolupracuje s KÚ KK na ochraně přírody.

Osm let působil jako zástupce starosty v obci Boží Dar a deset let také jako starosta Sboru dobrovolných hasičů v této obci.

Své zkušenosti z vedení Horské služby jako neziskové organizace předává v práci pro neziskový sektor, působí jako předseda ANNA KK a prezident ANNO ČR. Pracuje také jako viceprezident o. s. Záchranný kruh v KK.

Po celý život byl bezpartijní, v roce 2009 vstoupil do strany TOP 09 a na jaře roku 2010 byl zvolen poslancem PSP ČR za tuto stranu. V PSP ČR se věnuje problematice IZS, a zároveň se snaží o vylepšení komunikace složek IZS v návaznosti na přípravu občanů na chování v krizových situacích. Je předsedou podvýboru pro IZS výboru pro obranu a bezpečnost a zároveň je členem rozpočtového výboru. Mezi své priority řadí vedle IZS zejména dostavbu R6 v KK, zápis západočeského lázeňského trojúhelníku do seznamu UNESCO, zlepšení podmínek pro práci neziskových organizací a řešení problémů, se kterými se na něj obracejí občané.

Rudolf Chlad je ženatý, s manželkou Dagmar mají dospělou dceru, syna a tři vnoučata.

Závodně plaval, lyžoval a jezdil rallye, kde získal několikrát titul mistra republiky. Je členem Klubu fair play při Českém olympijském výboru.

Rozhovory a komentáře

Hlavní obrázek, ke článku Noví poslanci chtějí vrátit do hry povinné lyžování v přilbě

Noví poslanci chtějí vrátit do hry povinné lyžování v přilbě

25.2.2014

Lyžařů a snowboardistů, kteří si v Krušných horách chrání hlavu přilbou, letos přibylo. Bývalý náčelník horské služby Rudolf Chlad zkoušel jako poslanec TOP 09 ...

»»»
Hlavní obrázek, ke článku Takhle kníže setřel Nečase za Kalouska

Takhle kníže setřel Nečase za Kalouska

25.3.2013

Předseda TOP 09 a první vicepremiér Karel Schwarzenberg naznačil, že to, že by on nebo Kalousek skončili v TOP 09, je Nečasovo zbožné přání. 

»»»

Doporučit e-mailem

Od: *
Komu: *
Popis: *
c-a-p-t-c-h-a-c-0-d-e
Vygeneruj nový
Prosím opište kód: *  

Kontakt

Rudolf Chlad

Boží Dar 58
362 62 Boží Dar

E-mail: chladr@psp.cz
Kontaktní telefon: 737 209 704

Regionální poslanecká kancelář

Jízdárenská 1
360 01 Karlovy Vary

Úřední hodiny

Každé první pondělí v měsíci od 8:30 do 10:30
každé druhé pondělí od 9:00 do 16:30
každé další pondělí od 9:00 do 12:00

Kontaktní místa v regionu

Úřední hodiny– každé první pondělí v měsíci

12:30 - 14:00
Svobody 49, Cheb
2. patro číslo dveří 20

15:00 - 16:30
Nerudova ulice 291/1, Mariánské Lázně
vchod do kanceláře z terasy restaurace Picollo

17:00 - 18:30
Komenského 113, Sokolov
Restaurace U kláštera

Boží Dar dle předchozí dohody
Boží Dar 204, zasedací místnost služebny Horské služby Boží Dar

Osobní stránky: www.poslanecchlad.cz

Asistentka

Bc. Jana Nesrstová
Email: nesrstovaj@psp.cz
Telefon: + 420 776 202 992

Copyright © 2009-2014  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena