Kubata: Omezte si sami hlasitost, čekají nás podstatnější debaty

Komentář poslance Václava Kubaty

30.3.2012

Poslanec Václav Kubata dnes veřejně vyzval soukromé televizní stanice v Česku k dobrovolnému omezení hlasitosti vysílaných reklam. Politik míní, že televize by ukázaly divákům přátelštější tvář, kdyby nečekaly měsíce, až bezmála tři sta politiků projedná zákon, kterým to zakáží. Parlament by se pak rychleji zabýval mediálními zákony, které by měly přínos i pro samotné televize.

Omezit hladinu zvuku reklam se tento týden zavázala Česká televize.

Text výzvy poslance Václava Kubaty:

Vážení,

Obracím se na Vás s veřejnou výzvou k hledání a zavedení technického řešení, kterým by se omezila hlasitost reklamy na stejnou úroveň, jakou dosahují souběžné programy.

Česká televize dokázala nalézt řešení, což pro její diváky znamená, že veškerá reklama vysílaná na jejich kanálech bude už brzy dosahovat stejné hladiny zvuku jako program. Považuji to za vstřícný krok směrem k veřejnosti, která již dlouho velmi negativně vnímá tento nešvar.

Voliči se dlouhodobě obracejí na politiky, aby příliš hlasitým reklamám zabránili zákonnou cestou. Jsem si jistý, že i Vás diváci mnohokrát žádali o nápravu. Skupina poslanců už podala návrh na přijetí zákona regulující hladinu zvuku u reklam. I já jsem tento návrh podepsal, ale zároveň nepovažuji za šťastné takto mediální legislativu drobit a nechat obě komory parlamentu, tedy téměř tři sta zákonodárců dlouhé měsíce řešit takovéto dílčí, i když smysluplné úpravy.

Proto Vás chci vyzvat: Hledejte, prosím, sami cestu, jak vyjít vstříc divákům a nalezněte řešení pro samoregulaci reklamy. Apeluji na Vaši společenskou odpovědnost a věřím, že chcete být pro občany "přátelskou televizí“. Rád bych věřil, že i Vy máte zájem získat si nejen úctu svých diváků a sympatie celé veřejnosti, ale i díky politiků. Zatímco budeme probírat tento zákon, mohli bychom se raději věnovat společně práci nad komplexní změnou dnes už zastaralé mediální legislativy, což prospěje i Vám.

Tuto veřejnou výzvu předávám zástupcům tisku i proto, aby měla veřejnost možnost sledovat, jak a zda vůbec tento problém budete řešit.

S úctou a očekáváním,

Václav Kubata
poslanec Parlamentu ČR

V Praze 30. 3. 2012

Štítky

Osobnosti

Václav Kubata

Témata

Kultura

Doporučit e-mailem

Od: *
Komu: *
Popis: *
c-a-p-t-c-h-a-c-0-d-e
Vygeneruj nový
Prosím opište kód: *  

MY.TOP 09

Již 12698 podporovatelů TOP 09. Přidejte se!

Nepřehlédněte

Pecková: Rada Evropy by měla zvážit vyloučení Ruska

Hlavní obrázek, ke článku Pecková: Rada Evropy by měla zvážit vyloučení Ruska
vloženo: 30.7.2014

Poslankyně Gabriela Pecková se na základě posledních událostí na Ukrajině pokusí získat podporu pro to, aby se parlamentní shromáždění Rady Evropy znovu zabývalo vyloučením Ruska z Rady evropy. 

Niedermayer: Genderová mission impossible v Čechách

Hlavní obrázek, ke článku Niedermayer: Genderová mission impossible v Čechách
vloženo: 26.7.2014

Naštvat hodně Čechů nejde jen projevením sympatií k nucenému konci edisonových žárovek. 

Europoslanec Jaromír Štětina navštívil Doněckou oblast

Hlavní obrázek, ke článku Europoslanec Jaromír Štětina navštívil Doněckou oblast
vloženo: 25.7.2014

Europoslanec Jaromír Štětina dnes přijel do Doněcké oblasti postižené válečnými událostmi, aby se seznámil se situací na místě.  

Copyright © 2009-2014  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena